Pedały typu SPD to dla wielu jedna z najważniejszych części w rowerze, a gdy walczymy o cenne sekundy podczas zawodów, potrafią nam w tym wydatnie pomóc. O ile oferta pedałów do szeroko rozumianej jazdy trail, all mountain czy enduro jest dość duża, to modeli dedykowanych stricte do zjazdu jest już dużo mniej. Z pomocą przychodzi dobrze znana od kilku sezonów grupa komponentów Shimano Saint, która dedykowana jest do ostrej jazdy w dół, a wśród niej znajdziemy pedały SPD Saint PD-M820.

Pedały SPD Shimano Saint M820

Model Saint M820 dedykowany jest do jazdy downhill’owej, ale równie dobrze sprawdzi się także w enduro czy four crossie. Pedały posiadają zintegrowaną platformę, która w porównaniu do innych modeli jest poszerzona i dzięki temu zapewnia lepsze podparcie. Korpus typu non-pop-up wykonany jest z aluminium i obraca się na osi standardowej dla Shimano osi cr-mo. Spełnia on również rolę ochrony mechanizmu SPD przed zewnętrznymi uderzeniami.

Z każdej strony znajdziemy cztery regulowane piny, dzięki którym możemy ustawić odpowiednią wysokość podparcia buta. Standardowo w Shimano możemy także ustawić siłę naprężenia wpinania i wypinania.

Specyfikacja:

  • materiał: aluminium
  • oś: cr-mo
  • uszczelniane łożyska
  • 4 wymienne piny na stronę
  • gwint: 9/16″
  • niski profil

Kiedy pierwszy raz weźmiemy do ręki pudełko z pedałami Shimano Saint M820 to na pierwszy rzut oka widać, że to flagowy produkt marki. Samo pudełko jest dobrze wykonane i robi wizualny efekt „wow”. Po otwarciu pudełka widzimy punkt kulminacyjny – SPDy Sainta. Po wzięciu do ręki wyglądają bardzo dobrze, jakość wykonania jest naprawdę wysoka, jak na flagowca przystaje, po prostu nie ma do czego się przyczepić. Do pedałów dodany jest zestaw pinów i redukcji do nich, aby móc regulować ich wysokość za pomocą dedykowanego klucza torx. Po założeniu ich do roweru wyglądają jeszcze lepiej niż po wyjęciu z pudełka, a sam rower prezentuje się świetnie i wygląda jak rasowa zjazdówka do wygrywania zawodów. Pedały posiadają regulację siły wypięcia (jak każdy model SPD od Shimano), co jest bardzo przydatną rzeczą, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoje obcowanie z wpinanymi pedałami. Widełki w jakich możemy regulować ową siłę są duże i każdy z pewnością ustawi je pod siebie. Jak będą sprawować się w trakcie sezonu? Zobaczymy!

– Paweł Kubiak

Pedały Shimano Saint PD-M820 SPD można kupić w naszym sklepie shop.43ride.com – 499zł

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube