Mając ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu innowacyjnej odzieży rowerowej do jazdy na szosie i w terenie, mało kto jest lepiej przygotowany do opracowania rozsądnej i wydajnej kolekcji Gravel.

Nowa seria ubrań Endura GV500 wykorzystuje najlepsze materiały i technologie z obu dyscyplin, aby stworzyć odzież przeznaczoną do jazdy przygodowej, gotową poradzić sobie z każdym wyzwaniem na szlaku. Dzięki testom przeprowadzonym przez światowej klasy rowerzystów, w tym Jamesa Haydena, kolekcja została zaprojektowana zarówno z myślą o wieczornych włóczęgach po szutrach, jak i przeprawach międzykontynentalnych. Wszystkie produkty GV500 są starannie zaprojektowane tak, aby działały jako system zapewniający wystarczającą ilość miejsca na epickie, całodniowe i kilkudniowe przygody, przy jednoczesnym zachowaniu idealnego dopasowania do kolarza.

„Mamy wielu pracowników, którzy jeździli po szutrze, zanim stało się to modne”.

Mamy wielu pracowników, którzy jeździli po szutrze, zanim stało się to modne. Kolarze szutrowi zazwyczaj wybierają stonowany wygląd odzieży szosowej lub swobodny styl MTB, a czasem kombinację tych dwóch. Aby usatysfakcjonować obie grupy odbiorców, stworzyliśmy dwie strony tej kolekcji: Reiver, która jest bardziej ukierunkowana na jazdę po szosie oraz Foyle z korzeniami mocno osadzonymi po stronie MTB. „Reiver” odnosi się oczywiście do oryginalnej i największej imprezy szutrowej w Wielkiej Brytanii, która zabiera rowerzystów na 200-kilometrową pętlę wyczerpującego szutru, przekraczającą granicę między Anglią i Szkocją – imprezę, na której oczekujesz najlepszego zestawu ubrań. „Foyle” wywodzi się z samozwańczej ojczyzny szkockiego stylu gravelowego Aberfoyle. To miasteczko jest często odwiedzane przez osoby udające się na sieć szlaków „Gravelfoyle”. Wielu z nas jeździło po tych okolicach w ciągu ostatnich 25 lat na kołach o różnych rozmiarach i różnych szerokościach .

– Ian Young, Endura Brand Manager

Spodenki Endura GV500 Reiver

Gravelowe spodenki na szelkach z systemem transportu niezbędnych drobiazgów..

Spodenki GV500 Reiver wdrażają koncepcję zapoczątkowaną przez jeden z wcześniejszych produktów Endury wykorzystując dwuwarstwowy panel na zewnętrznej stronie uda w celu ochrony rowerzysty – i spodenek – na wypadek upadku lub kontaktu z ostrymi krzakami podczas przedzierania się przez las. Lekki, elastyczny materiał i panel lędźwiowy zapożyczony z nowej konstrukcji spodenek Pro SL zapewniają dobre dopasowanie, utrzymując spodenki na swoim miejscu bez względu na to, jak daleko jedziesz. Silikonowe wykończenia w dolnej części pleców pomagają utrzymać zewnętrzne szorty na miejscu, w momencie gdy spodenki są używane jako wewnętrzna warstwa, gdyż zostały zaprojektowane tak, aby idealnie współpracować z szortami GV500 Foyle. Jedna z najlepszych wkładek 600-Series zapewnia równowagę między doskonałym tłumieniem drgań i wsparciem. Duże kieszenie z tyłu pozwalają na transport niezbędnych akcesoriów, a boczne kieszenie na nogawkach wykonane są z siateczki i zapewniają doskonałe miejsce na schowanie przekąsek.

Spodenki Endura GV500 Reiver – dostępne są w czarnym kolorze w rozmiarach S-XXL.

Szorty Endura GV500 Foyle

Szorty GV500 Foyle zostały zaprojektowane tak, aby idealnie współpracować ze spodenkami GV500 Reiver, lecz są również wyposażone w znany system EnduraClickfast.

Szorty GV500 Foyle oferują bardziej swobodny wygląd bez uszczerbku dla wydajności na długich dystansach. Lekki, w pełni elastyczny materiał z pozbawionym PFC, nietoksycznym, trwałym wodoodpornym wykończeniem w połączeniu ze smukłym krojem zapewnia opływowość i nie przeszkadza podczas jazdy w sportowej pozycji. Wykończenie w pasie z podszewką z siateczki posiada drukowane elementy silikonowe, które zapobiegają zsuwaniu się nawet podczas jazdy w trudnym terenie, a elastyczne taśmy regulacyjne Velcro® pozwalają na indywidualne dopasowanie.

Szorty o dopasowanym kroju zaprojektowane tak, aby idealnie współpracować ze spodenkami na szelkach GV500 Reiver.

Do zapinanych przednich kieszeni możesz schować niezbędne rzeczy, a ich wnętrze wykonane jest częściowo z siateczki, co zapewnia odpowiednią wentylację, podobnie jak wycinane laserowo perforacje. Zapinane panele wentylacyjne na udach zapewniają także dostęp do dopasowanych kieszeni w spodenkach GV500 Reiver. Szorty zostały zaprojektowane tak, aby idealnie współpracować z spodenkami GV500 Reiver, lecz są również wyposażone w znany system EnduraClickfast™, co oznacza, że ​​możesz do nich wpiąć dowolne spodenki wewnętrzne wyposażone w ten system.

Koszulka Endura GV500 Reiver S/S

Koszulka gravelowa GV500 Reiver wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji.

Główny korpus koszulki GV500 Reiver S/S wykonany jest z szybko odprowadzającego wilgoć, lekkiego materiału pochodzącego z recyklingu. Ten miękki w dotyku, barwiony na melanż materiał nadaje koszulce subtelny, techniczny styl. Wzmocniony materiał rękawów z przodu zapewnia dodatkową trwałość, a krytycznie rozmieszczone panele z siateczki odpowiadają za doskonałą wentylację. W koszulce znajdziesz mnóstwo kieszeni: od zapinanej kieszonki z przodu, przez tylne kieszenie bezpieczeństwa, aż po 3 otwarte kieszenie z tyłu oraz łatwo dostępne boczne kieszonki z siatki. Koszulka jest lekka, a wewnętrzne wykończenie z silikonu zapobiega podciąganiu się koszulki.

Koszulka Endura GV500 Foyle T

Koszulka GV500 Foyle T jest gotowa na każdą wyprawę w bardziej stonowanym stylu.

Szybko odprowadzający wilgoć, lekki materiał główny z dodatkiem wełny Merino reguluje temperaturę w różnych warunkach i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Połącz to ze standardowym, lekko dopasowanym krojem, a otrzymasz najlepszą techniczną koszulkę na każdą trasę. Podobnie jak model Reiver, koszulka posiada wzmocniony materiał rękawów z przodu zapewniający dodatkową trwałość, a krytycznie rozmieszczone panele z siateczki odpowiadają za doskonałą wentylację. Dalsze szczegóły obejmują zapinaną na zamek boczną kieszeń bezpieczeństwa i profilowane do sportowej pozycji rękawy.

Koszulka Endura GV500 Foyle T.
Gotowy na przygodę? Który styl GV500 pasuje do Ciebie?

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube