Jazda na rowerze rozwija w nas wiele pozytywnych parametrów. Jeżeli od najmłodszych lat zaszczepimy odrobię cyklozy dziecku to możemy spodziewać się samych plusów. Wśród nich możemy wymienić m.in. rozwój równowagi, koordynację ruchową, kondycję, nawyk aktywności i co najważniejsze w naszych czasach, zdrową sportową konkurencję. Jeżeli dodamy do tego oswajanie się z prędkością, lepszą orientację w przestrzeni czy podejmowanie szybkich decyzji, to właśnie wszystko buduje w dziecku pewność siebie, a przede wszystkim sprawia mnóstwo radości jemu i rodzicom, ponieważ mogą wspólnie dzielić czas.

Istotnym elementem podczas jazdy rowerowej jest fajny i wygodny rowerowy strój.

Kask

Kask to najważniejszy element w wyposażeniu każdego kolarza. Bez względu na to jaki uprawiasz rodzaj kolarstwa to kask bezwzględnie MUSISZ mieć na głowie! Bardzo ważne, aby kask był odpowiednio dopasowany do kształtu głowy dziecka oraz posiadał certyfikaty bezpieczeństwa CE, przynajmniej standard EN1078:2012 + A1:2012.

Juniorski kask do jazdy w prawdziwym terenie. Technologia Koroyd przejmuje znacznie większą siłę uderzenia na siebie w przeciwieństwie do standardowego „styropianu”, nie ograniczając przy tym wentylacji. 

Ochraniacze

Gdy zadbamy już o kask to warto zastanowić się nad dodatkowymi ochraniaczami na kolana. Łokcie warto rozważyć jeżeli jeździsz w trudniejszym terenie. Takie wyposażenie z pewnością podwyższy komfort młodego kolarza przed zrobieniem następnego kroku w przygodzie z rowerem MTB.

Profesjonalne ochraniacze dla dzieci! Konstrukcyjnie bazują na modelu Endura Singletrack (dla dorosłych).
Odporne na przecieranie panele przednie z aramidu są trwałe i zapewniają wysoki poziom ochrony oraz wygodę użytkowania dzięki elastycznym materiałom. Za odpowiednie dopasowanie odpowiadają szerokie taśmy Velcro.

Koszulka rowerowa

Szybkoschnący materiał Airtex wydajnie odprowadza wilgoć i zapewnia maksymalny komfort.

Wzór nadruku na jerseyu/koszulce to indywidualna sprawa wg uznania, ale dobra odzież techniczna jest lekka i oddychająca, takiej szukaj.

Podobno mali odkrywcy szlaków nie lubią kreskówek :)

Spodenki, spodnie rowerowe

Spodenki rowerowe w kroju MTB dla „młodego” powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na wszelkiego typu uszkodzenia. One pierwsze przyjmą uderzenie, otarcie, są jak pierwsza skóra, która po upadku nie boli.

Dziecięcy odpowiednik dorosłych szortów MT500 Burner!
Lekkie, bardzo trwałe, wyposażone w odpinane spodenki wewnętrzne z dziecięcą wkładką i zapinane kieszenie na drobiazgi.
Kieszenie, praktyczny system dopasowania w pasie i lekki materiał gwarantują długie godziny zabawy na rowerze.

Kurtka

A gdy spadnie deszcz… jeździmy dalej! Kurtka Endura MT500 JR jest idealna na rower i co istotne możesz jej używać na co dzień identyfikując się z uprawianym sportem.

Kurtka w pełni wodoodporna: posiada uszczelnione szwy oraz wodoodporną i oddychającą membranę o parametrach: oddychalność: 10.000g, wodoodporność: 10.000mm

Rękawiczki

Ostatnim elementem uzupełniającym wyposażenie młodego rowerzysty powinny być dobrze dopasowane rękawiczki, które oprócz komfortu zapewniają ochronę dłoni przed otarciami.

Lekkie, wygodne i minimalistyczne rękawiczki nawiązujące do dorosłej kolekcji Endura Hummvee.

Gdziekolwiek jesteście, na jakimkolwiek rowerze, każdemu z osobna bez względu na poziom i styl jazdy, życzę Wam dużo dni spędzonych na rowerze i ogromu zabawy!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

O marce Endura

Marka Endura, założona w 1993 roku, jest synonimem pomysłowego, trwałego podejścia do odzieży technicznej, która pozwala cieszyć się każdym stylem jazdy. Od MTB, przez jazdę miejską, szosową, aż po triathlon – to #AllTribesOneClan, z filozofią Renegade Progress, która jest sprzeczna z konwencjami i obejmuje radykalność w tworzeniu produktów zmieniających zasady gry.

Od pierwszych prototypów wykonanych na stole kuchennym w Edynburgu, Endura przekształciła się w podziwianą globalną markę z asortymentem przełomowych i nagradzanych produktów. Endura wspiera także imponującą listę światowej klasy sportowców, w tym pioniera przełomu, Graeme’a Obree, sensację trialową Danny’ego MacAskilla i rodzeństwo zjazdowe Athertonów.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube