Amerykańska marka WTB zaktualizowała swoje najpopularniejsze opony w ofercie (Vigilante 2.5″ oraz Verdict 2.5″) oraz wprowadza nowy system ochrony przeciw przebiciowej SG2. Opony WTB Vigilante oraz Verdict to najbardziej agresywne modele enduro w całej ofercie marki. Zaprojektowane zostały do jazdy w luźnych warunkach zarówno w lecie jak i późnej jesieni.

Zaktualizowane bieżniki teraz posiadają zmieniony kształt klocków oraz zwiększoną żywotność mieszanki. Zmienione zostało również przejście pomiędzy środkowymi, a bocznymi klockami, co zaowocowało lepszą przyczepnością w zakrętach. Z kolei dzięki zmienionej mieszance gumy, zwiększona została ogólna żywotność i wytrzymałość na najtrudniejszych trasach, dla których opony Vigilante i Verdict zostały zaprojektowane.

Wersja opon TCS Light single-ply dostępna jest teraz z dodatkową ochroną SG2, która zwiększa ochronę przeciw przebiciom. SG2 to lekka warstwa nylonu, która zabezpiecza całą powierzchnię opony i dodatkowo zwiększa jej wytrzymałość na uszkodzenia. Dodatkowo zwiększyła się sztywność bocznej ścianki, a to wszystko bez drastycznego zwiększania wagi jak w przypadku wersji Tough (dual-ply). Ochrona SG2 zastąpiła technologię Slash Guard we wszystkich modelach opon marki WTB.

Długotrwałe testy w terenie oraz laboratorium pokazały zwiększoną wytrzymałość na przebicia przy zachowaniu 10-20% redukcji masy. Dodatkowym plusem w porównaniu do poprzednich opon TCS Light z technologią Slash Guard, jest większa wytrzymałość i żywotność. Dzięki wprowadzeniu technologii SG2 w ofercie dostępne będą lekkie opony cross-country, Ranger 2.2″, które wyposażone będą w oplot 120tpi. Z kolei wszystkie pozostałe opony wyposażone w technologię SG2 wykorzystywać będą oplot 60tpi.

Dzięki wykorzystaniu płaskich nylonowych włókien SG2, drastycznie zmniejszyła się ilość potrzebnej gumy do wypełnienia powierzchni opony w porównaniu do tradycyjnej technologii z okrągłymi włóknami. Tym samym zwiększyła się wytrzymałość przy redukcji masy w porównaniu do wersji Tough. Z kolei niezależne testy pokazały, że technologia SG2 zapewnia aż o 80% większą ochronę w porównaniu do tradycyjnych opon single-ply. Dodatkowo nylonowe włókna sprawiają, że powietrze mniej ucieka przez boczną ściankę.

Nowe opony WTB z technologią SG2 dostępne będą w najbliższych miesiącach, a ich ceny startują od 76.95USD.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter