Koło 29″, 38mm golenie górne i sprężyna powietrzna o skoku w zakresie 160-180mm: tak w skrócie można określić najnowszy amortyzator przedni Öhlins RXF38 m.2, który właśnie trafił do oferty szwedzkiej marki.

Szwedzki ekspert od zawieszeń – Öhlins, ogłasza dziś wprowadzenie na rynek nowego RXF38 m.2 – najnowszego produktu z wiodącej gamy amortyzatorów przednich MTB. Nowy widelec dołącza do oferty i zastępuje RXF38 m.1, który został wprowadzony na rynek w sierpniu 2020 roku i pierwotnie był dostępny w ograniczonej liczbie rowerów wybranych marek. Zupełnie nowy Öhlins RXF38 m.2 pasuje do kół 29″, występuje w pięciu różnych wersjach oferujących zakres skoku 160-180mm oraz offset 44 i 51mm, zbudowanych wokół wyjątkowego tłumika TTX18 marki Öhlins i unikalnej, trzykomorowej sprężyny powietrznej.

Opracowany z myślą o jeździe po wymagających szlakach, trasach enduro i użyciu w rowerach elektrycznych RXF38 m.2 dzieli kilka kluczowych technologii ze swoim większym bratem z podwójną koroną – DH38. Nowość w asortymencie Öhlins wprowadza 38-milimetrowe golenie górne do oferty widelców z pojedynczą koroną, dolne golenie zoptymalizowane do jazdy po najtrudniejszych liniach oraz dającą pewność technologię tłumienia TTX i szerokie możliwości regulacji. Jest to produkt długofalowej, bliskiej współpracy Öhlinsa z teamem Specialized Gravity, który wygrał Mistrzostwa Świata UCI DH, gdzie milisekundy decydują o sukcesie.

Aby osiągnąć najlepsze parametry działania widelca zjazdowego w platformie z pojedynczą koroną, firma Öhlins wyciągnęła wnioski z rozwoju swojego dominującego w Pucharze Świata widelca DH38 m.1. Model DH38 m.1, po raz pierwszy wprowadzony na rynek w czerwcu 2020 r., był testowany i dopracowywany przez cały sezon Pucharu Świata DH w ścisłej współpracy z zespołem Specialized Gravity i czterokrotnym mistrzem świata UCI Downhill Loic’iem Brunim. Zaangażowanie i wkład Bruniego, jako jednego z najszybszych zjazdowców DH na ziemi oraz osobiście przeprowadzane testy produktów, umożliwiły stworzenie niezwykle wydajnego widelca z podwójną koroną, czego konsekwencją jest dzisiejsza premiera RXF38 m.2.

Nowy widelec z pojedynczą koroną RXF38 m.2 ma niemal identyczną wersję tego samego, sprawdzonego w zawodach systemu tłumienia i sprężyny powietrznej, które zaprowadziły DH38 m.1 do chwały Pucharu Świata DH. Dzięki wzmocnionym dolnym goleniom – zaadaptowanym do jazdy po szlakach z modelu DH38, równie grubym goleniom górnym i tej samej niesamowitej regulacji, co jego zjazdowy brat, nowy RXF38 m.2 nie bierze jeńców, gdy szlak skręca w dół. Bliskie współdzielenie tej zwycięskiej platformy oznacza, że nowy widelec zyskał już aprobatę sportowców Öhlins i kilku hardcore’owych freeriderów: Fabio Wibmera, Nico Vinka i Killiana Brona.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wprowadzenia widelca RXF38 m.2 do naszej oferty. Nowy amortyzator został zaprojektowany z myślą o bardzo szerokim zastosowaniu – od eMTB, przez enduro, aż po jazdę trail. Wierzymy, że ogromna ilość riderów dzięki naszemu produktowi pojedzie szybciej i pewniej w trudniejszym terenie, a przy tym będą się cieszyć z bardziej precyzyjnego i komfortowego prowadzenia.

– Thomas Westfeldt, Öhlins MTB Product Manager

Specyfikacja

 • Tłumik TTX18
 • Niezależna zamknięta komora powietrzna oraz tłumik
 • Skok: 160/170/180mm
 • Łatwa do ustawienia trzykomorowa sprężyna powietrzna
 • Golenie górne o średnicy 38mm z offsetem 44mm i 51mm
 • Pływająca sztywna oś
 • Kompatybilny z rowerami eMTB
 • Maksymalny rozmiar opony 29×2.6″
 • Maksymalny rozmiar tarczy hamulcowej 220mm
 • Waga: od 2320g
 • Wysokość oś-korona: 583mm przy 170mm skoku
 • Sugerowana cena detaliczna: ~7250pln

O marce Öhlins

Profesjonalny personel współpracuje z największymi i najbardziej prestiżowymi producentami i zespołami sportowymi na świecie w celu znalezienia optymalnej wydajności zawieszenia, aby na końcu wiedza i zebrane doświadczenie trafiło na rynek ogólny i do amortyzatorów OEM. Nasi klienci korzystają z produktów do wyczynowego uprawiania sportów motorowych z niewielkimi modyfikacjami lub nawet bez żadnych modyfikacji. Naszym celem jest oferowanie takiego samego poziomu usług i wsparcia w całej naszej organizacji, bez względu na to czy jest to zespół wyścigowy czy entuzjastyczny pasjonat poszukujący lepiej działającej jednostki zawieszenia w swoim samochodzie, motocyklu lub rowerze.

Oficjalna strona: ohlins.com
Dystrybucja: FF-Sport
Media: facebook, instagram, youtube