Runo.Design to młoda, polska marka tworząca odzież kolarską, która w swojej ofercie posiada również kolekcję skierowaną do entuzjastów enduro. Nas kolejna rodzima marka cieszy tym bardziej, że za koncepcją stoją nasi znajomi, a i wielu z Was zapewne ekipa Runo jest dobrze znana. Co o sobie mówią Tobiasz i Marcin? Zapraszamy do prezentacji.

Pomysł na stworzenie marki, która będzie łączyć w sobie pasję do sportów w wydaniu terenowym oraz dobre wzornictwo, pojawił się już dawno. W 2020 roku postanowiliśmy, że go realizujemy i odpalamy nasz projekt na początku 2021 roku! Od wielu lat realizujemy swoje szalone sportowe pomysły, jeździliśmy w DH, enduro, MTB, etapówkach górskich, biegamy długodystansowe biegi, po górach i naszych rodzinnych nizinnych stronach, startowaliśmy w zawodach triathlonowych, w swimrunie, szwendamy się po górach, morsujemy, a każdą wolną chwilę staramy się spędzać z najbliższymi na łonie przyrody. Bliskość natury daje nam ogromnego kopa, pozwala przewietrzyć głowę i odprężyć ciało. Lubimy sportowe zacięcie, ale wszystko, co robimy, robimy na luzie.

Pasję do sportów terenowych chcemy przelać na nasze projekty. Inspirujemy się naturą w Polsce, dlatego naszym założeniem było stworzenie firmy, która będzie miała polską nazwę, będzie kojarzyła się z przyrodą, która w naszym kraju jest wręcz zachwycająca. Skąd nazwo Runo? Bo w gruncie rzeczy wszystko się od niego zaczyna. Druga część nazwy naszej marki – design, to kolejny element, którym się inspirujemy. Śledzimy trendy we wzornictwie, od wielu lat tworzymy projekty graficzne i odzieżowe, dlatego dobry design to fundament naszej marki.

Od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy wspierać nasz rodzimy rynek, a więc odzież i dodatki będziemy produkować w Polsce. Zależy nam na świadomej produkcji, szukamy małych, lokalnych szwalni, drukarni, rzemieślników, doskonałych w swoim fachu, ponieważ wiemy, że otrzymamy unikalne produkty, najlepszej jakości. Materiały, które wykorzystujemy do pakowania zamówień pochodzą również od polskich dostawców. Chcemy, aby nasza firma była proEKO.

W tej kwestii zaczęliśmy od małych rzeczy. Nasze produkty pakujemy w biodegradowalne foliopaki, a nie w plastikowe torebki. Do pakowania wykorzystujemy papier z makulatury oraz jutowe sznurki, które klient może później wykorzystać. Od niedawna w naszej ofercie pojawiły się skarpetki kolarskie, a wraz z premierą nowych produktów zaczęliśmy współpracę z FUNDACJĄ LAS NA ZAWSZE. Pragniemy prowadzić nasz biznes odpowiedzialnie, uczestnicząc w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby podejmowane przez nas kroki, przyczyniały się do harmonijnego współistnienia człowieka ze środowiskiem naturalnym, szukamy najlepszych i proekologicznych rozwiązań dla naszej marki. Dlatego część dochodu z zakupu KAŻDEJ pary skarpetek, przeznaczamy na sadzenie lasu! Kupując jedną parę skarpet od Runo.Design sadzisz 0,5 m2 lasu z fundacją Las na Zawsze!

Oprócz własnej linii odzieżowej produkujemy także na indywidualne zamówienie. Szyjemy i projektujemy stroje kolarskie, koszulki enduro, stroje tri, a pełną ofertę znajdziecie na naszej stronie internetowej. Pomysłów na dalszy rozwój jest mnóstwo, ale nie wszystkie możemy jeszcze zdradzić. W kolekcji J/Z 2021 pojawi się kilka nowości dla miłośników enduro, a już niebawem planujemy stworzyć linię dla biegaczy odnajdujących się najlepiej na leśnych duktach. Jedno jest pewne, w leśne motywy od Runo.Design będziecie mogli się ubrać od stóp do głów!

Zdjęcie: Jakub Wosik

Nasza redaktorka Justyna posiada koszulkę enduro model Poly w kolorze brudnego różu i chodzą plotki, że jest zadowolona zarówno z luźniejszego kroju rozmiaru M jak i użytego materiału.

Zdjęcie: Jakub Wosik

O marce Runo.Design

Runo Design to połączenie przyjaźni, fascynacji naturą oraz pasją do kolarstwa, biegania i trekkingu w wydaniu terenowym. To nowe spojrzenie na odzież, inspirowane w 100% naturą. Górskie szlaki, lasy, to napędza nas do działania! Stawiamy na wysoką jakość odzieży oraz produkcję w zgodzie z naturą. Inspirujemy się otaczającą nas przyrodą, podziwiamy każdy zakątek naszego kraju, dlatego przy produkcji odzieży wybieramy polskich producentów i dostawców. #LasDwaTrzy

Oficjalna strona: runo.design
Media: facebook, instagram