Rower elektryczny w ofercie to coś, co w obecnych czasach jest obowiązkowe praktycznie dla każdej liczącej się firmy. Nie inaczej sprawa się ma z amerykańską legendą Yeti Cycles. Niedawno światło dzienne ujrzał najnowszy rower eMTB i jest to model 160E.

Niestety żółto-turkusowe malowanie dostępne jest tylko dla fabrycznego teamu Yeti.

Yeti 160E

O tym, że Yeti szykuje rower eMTB pogłoski w sieci krążyły już od dawna. Kilka tygodni temu bardziej spostrzegawczy użytkownicy internetu, mogli się dopatrzeć nowej ramy w materiałach promocyjnych marki. Jednak dopiero kilka dni temu producent oficjalnie pochwalił się najnowszym produktem.

Rama zbudowana została z najlepszych materiałów jakie Yeti ma w ofercie, a to oznacza zastosowanie karbonu z serii Turq. 160mm zawieszenia Sixfinity sparowane zostało z przednim widelcem o skoku 170mm i kołami w rozmiarze 29″. Do tego należy dodać kąt główki ramy 64.5st, rury posiodłowej 78st oraz tylne widełki o długości 446mm. W efekcie otrzymujemy sprzęt nadający się zarówno do startów w zawodach eMTB jak i swobodnego eksplorowania górskich ścieżek.

Napęd

Za wspomaganie napędu odpowiedzialny jest najnowszy system Shimano EP8, który sparowany został z baterią o pojemności 630Wh. Sam silnik zapewnia 85Nm momentu obrotowego, a dzięki szybkiej ładowarce, baterię naładujemy do pełnej mocy w ciągu 5 godzin. Więcej o samym systemie Shimano EP8 można przeczytać na oficjalnej stronie shimano-steps.com.

Zawieszenie

Kompletną nowością jest również system zawieszenia Sixfinity, który jest rozwinięciem stosowanego w pozostałych modelach marki, systemu Switch Infinity. System wykorzystuje sześć punktów obrotu z dwoma krótkimi linkami. Dolny link działa podobnie do Switch Infinity i umożliwia uzyskanie 100% wartości Anti-Squat podczas pedałowania.

Warto zwrócić uwagę na specjalny flip-chip przy dolnym mocowaniu dampera. U wielu producentów taki element umożliwia zmianę geometrii ramy, ale inżynierowie Yeti podeszli do tematu w inny sposób. Ów flip-chip posiada trzy pozycje i umożliwia regulację progresji zawieszenia w zakresie 25-30-35%.

Detale

  • karbonowa rama z serii Turq
  • 160mm skoku tylnego zawieszenia
  • amortyzator przedni 170mm
  • koła w rozmiarze 29″
  • dostępne rozmiary ramy: S-XXL
  • dostępne kolory: rhino, turquoise
  • silnik Shimano EP8 z baterią o pojemności 630Wh
  • cena: ~50.000zł (C1), ~65.000zł (T1)

O marce Yeti Cycles

Yeti Cycles istnieje od 1985 roku i powstała w Kalifornii. Firma została założona przez Johna Parkera, który był spawaczem w Hollywood, ale przerzucił się na projektowanie rowerów MTB oraz startowanie w zawodach. Od 1991 roku firma produkuje swoje rowery w Durango w stanie Kolorado, czyli w miejscu gdzie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata na rowerach górskich, a było to w 1990 roku. Następnie firma została przejęta przez Schwinn Cycle, aby zostać sprzedana firmie Volant. Takie zmiany właścicieli nie przysłużyły się marce i w 2001 roku musiała ona zostać reaktywowana przez dwóch pracowników firmy, w tym Chrisa Conroya, który do dziś jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy.

Oficjalna strona: yeticycles.com, yeticycles.pl
Dystrybucja:
bikeline.pl
Media:
facebook, instagram, vimeo, facebook PL, instagram PL