Bez względu na to jaką odmianę kolarstwa uprawimy, w XXI wieku nieodłącznym elementem naszego wyposażenia stał się smartfon. Transportujemy go różnie, w kieszeni, plecaku, w innych częściach garderoby. Wiele firm postanowiło zmierzyć się z tym tematem i zaproponować rozwiązania dla użytkowników smartfonów. Jednym z nich jest uchwyt na kierownicę VACUUM firmy Fidlock.

Co znajdziesz w pudełku Fidlock VACUUM?

  • 1 x podstawa kierownicy Fidlock VACUUM uchwyt do smartfona na kierownicę
  • (dostawa bez pokrowca na smartfona VACUUM)
  • 1 x zacisk montażowy do rury Ø 22,2 mm
  • 1 x zacisk montażowy do rury Ø 31,8 mm
  • 2 x śruby imbusowe 8 mm
  • 2 x śruby imbusowe 10 mm
  • 2 x opaski kablowe do rury o maks. Ø 46 mm


Uchwyt Fidlock VACUUM na kierownicę rowerową ma płaską konstrukcję i jest „prawie” niezauważalny dzięki czarnemu kolorowi. Przymocowany do kierownicy za pomocą przykręcanego zacisku lub opasek zaciskowych (trytytki).

Elementem łączącym bazę z obudową smartfona jest magnes. Magnes wyśrodkowuje telefon, który jest wciągany niczym mały statek rebeliantów przez krążownik imperium. Przyssawka z szerokim kołnierzem zapewnia dodatkową stabilność dla zamocowanego urządzenia.

FIDLOCK VACUUM wykorzystuje unikalną kombinację elementu przyssawki i oraz magnesów neodymowych. To dzięki temu właściwie odkładamy tylko telefon na uchwyt a on trzyma się naprawdę mocno. Nie straszne mu żadne nierówności drogi, wyboje, a nawet hopy.

Szybkim ruchem poprzez nacisk na pierścień w wyznaczonym miejscu możesz zdjąć telefon z bazy. Magnes zostaje lekko odsunięty od obudowy telefonu i tym samym zwolniony.

Obudowa telefonu – połączenie z Fidlock VACUUM

Fidlock przygotował dedykowane obudowy z systemem mocowania do uchwytu Vacuum i z szerokiej listy zapewne znajdziesz odpowiednią obudowę dla swojego smartfona. Jeżeli jednak podobnie jak ja z jakiegoś powodu nie znajdziesz, to Fidlock przygotował adapter, który nakleisz na swoją obudowę telefonu i bez problemu połączysz się z magnetyczną bazą.

Wyboiste drogi i trudny teren nie były w stanie zrzucić z mocowania mojego smartfona. Szeroka magnetyczna baza mocująca z kołnierzem/pierścieniem gumowym jest bardzo stabilna. Ściąganie jak i mocowanie telefonu na bazie jest bardzo intuicyjne, nie wymaga praktyki, a uchwyt robi to za ciebie. Uchwyt Fidlock Vacuum jest fajnym rozwiązaniem dla osób, które używają nawigacji, eksplorują teren i chcą być na bieżąco z mapą. Jest jeden punkt dla estetów, którym może przeszkadzać wielkość bazy, gdy nie ma zamontowanego na niej urządzania. Spory rozmiar może psuć im wizualne doznania, ale skoro masz uchwyt, tzn. że raczej jeździsz z telefonem zamocowanym na zewnątrz i praktyczność zestawu wygrywa.

W moim przypadku uchwytu użyłem kilka razy na MTB, ale zwykle jeżdżę po ścieżkach, które znam i nie potrzebuję przewodnika GPS. Przerzucenie zestawu do roweru szosowego (tak tak moi drodzy). gdzie wykorzystuję rower do zwiedzania, odkrywania, poruszania się w nowych miejscach, było strzałem w dziesiątkę. Dostępny telefon pod ręką w każdej sekundzie, bezproblemowe zdejmowanie z bazy i ponowny montaż na niej jest w moim przypadku idealnym rozwiązaniem. Każdy ma swoją definicję kolarstwa, a proponowane rozwiązanie Fidlock Vacuum skierowane jest do części z nas. Ja ze spokojnym sumieniem polecam.

Zbigniew Nowicki, 43RIDE

Mieliśmy okazję testować jeden uchwyt VACUUM na kierownicę (który osobiście montuję za pomocą zipów z zestawu na mostku) oraz drugi VACUUM z mocowaniem do mostka (sterów).

Żeby poprawnie zamocować uchwyt należy zamontować do rury sterowej specjalny kapsel (w zestawie) następnie umieścić na nim uchwyt. Dzięki łatwemu demontażowi można go szybko zdjąć gdy jest potrzebny podczas gdy zwykłe nakładki pozostają przykręcone na do mostka na stałe.

Z obu uchwytów korzystaliśmy zarówno w rowerach MTB jak i szosowych czy gravelowych i przejechały z nami wiele kilometrów.

Ania Makuszewska, 43RIDE

Wojtek wielokrotnie testował uchwyt VACCUM w terenie, zdarzało mu się nawet skakać z nim hopy i telefon nigdy nie ucierpiał. Jego łatwość montażu oraz fakt, że wystarczy położyć na nim telefon to prawdziwy luksus. Możliwość odpięcia telefonu jedną ręką daje szybką opcję na zrobienie zdjęć co było niemożliwe w przypadku popularnych uchwytów do których przykręcamy telefon. Dodatkowo uchwyt jest dość mały i estetyczny, a także szybki w montażu/demontażu.

W połączeniu z mocowaniem uniwersalnym FIDLOCK TWIST z systemem Boa® i uniwersalnym mocowaniem powstał idealny zestaw na telefon+ powerbank na naprawdę długie trasy. Dzięki temu możemy na bieżąco korzystać z nawigacji oraz ładować telefon.

Fidlocki polecamy wszystkim znajomym bo jesteśmy fanami zarówno systemów Fidlock Twist do bidonów czy mocowań uniwersalnych, jak i mocowań do telefonów FIDLOCK VACUUM. Możliwość robienia swobodnie zdjęć w trakcie jazdy (dzięki systemowi który umożliwia szybkie odpięcie telefonu jedną ręką) przywozimy z wyjazdów… jeszcze więcej setek zdjęć. Ale warto utrwalać te piękne rowerowe wspomnienia.

Ania i Wojtek, 43RIDE

O marce Fidlock

Marka Fidlock oferuje łatwe w użyciu systemy mocowania. Łączą one zalety zapięć magnetycznych z mechaniczną funkcją zatrzasków. Rewolucyjny system znalazł już zastosowanie w licznych akcesoriach rowerowych, oraz w zapięciach ubrań i kasków rowerowych.

Oficjalna strona:
fidlock.com
Dystrybucja: trwsport.pl
Media:
facebook, instagram,