Marka Atherton Bikes założona została przez najsłynniejsze zjazdowe rodzeństwo. Dan, Gee oraz Rachel Atherton od dziecka marzyli o stworzeniu własnej marki rowerowej i w styczniu 2019 roku ich marzenie spełniło się. Od tamtej pory ciężko pracowali nad stworzeniem dwóch modeli rowerów – zjazdowego oraz enduro – ciągle ulepszając i doskonaląc obydwie konstrukcje. Teraz, na początku 2022 roku, uruchomiona została nowa strona internetowa athertonbikes.com, a sama marka z dumą ogłasza uruchomienie sprzedaży bezpośredniej.

Unikalne podejście do projektowania i konstrukcji ram rowerowych sprawia, że bardzo ciężko znaleźć na rynku drugą taką markę. W przeciwieństwie do wielu innych firm w Atherton Bikes nie znajdziemy charakterystycznych form do wytwarzania części z karbonu. Zamiast tego zdecydowano się na produkcję ram z wykorzystaniem technologii rodem z lotnictwa czy Formuły 1.

Wpierw na drukarce 3D wytwarzane są specjalne tytanowe elementy takie jak główka czy suport, a następnie za pomocą kleju i wprasowywania, łączone są one karbonowymi rurami.

Dzięki takiej technologii możliwe jest nie tylko wytwarzanie customowych ram, ale także dużo większy zakres rozmiarowy niż jest to w przypadku zwykłych ram. Tu należy zaznaczyć, że model enduro posiada aż 22 rozmiary (!), a zjazdówka 12 (!!). A to wszystko dla lepszego dopasowania ridera do roweru.

Na dzień dzisiejszy w ofercie znajdują się dwa modele na kołach 29″: enduro o skoku 150mm oraz downhill o skoku 200mm. Obydwa występują w ofercie jako kompletny rower lub sama rama. Warto w tym miejscu odnotować, że od momentu powstania firmy, wyprodukowano niezliczoną ilość prototypów, a do klientów trafiło dokładnie 100 sztuk kompletnych rowerów.

 • Enduro AM150
  • rama z damperem – 3899€
  • AM150.1 – 7556€
  • AM150.2 – 6532€
 • Downhill AM200
  • rama z damperem – 3997€
  • AM200.1 – 8190€
  • AM200.2 – 6630€

O marce Atherton Bikes

Dan, Gee oraz Rachel Atherton od dziecka marzyli o założeniu własnej marki rowerowej. Już jako dzieciaki przebijające się przez rankingi zawodów BMX, a później jako profesjonalni zawodnicy downhill’owi, zbierali doświadczenie oraz wiedzę w zakresie projektowania i funkcjonowania różnych firm rowerowych. Teraz dzięki wsparciu najlepszych inżynierów tworzą unikalne rowery, wykorzystujące technologie rodem z Formuły 1 czy lotnictwa.

Oficjalna strona: athertonbikes.com
Media: facebook, instagram, youtube, twitter