Marka Fizik zaprezentowała właśnie nowe siodełko. Vento Argo X3 to model przeznaczony w teren i do wyścigów. Ma krótki nosek, który poprawia stabilność i pozwala na bardziej agresywną pozycję do jazdy zarówno w rowerach XC, Trail, jak i na gravelach. Otrzymaliśmy już wcześniej własny egzemplarz siodełka Argo X3, więc sprawdzimy sami jak sprawdzi się w jeździe enduro. Na razie zapraszamy na prezentację oraz pierwsze wrażenia.

Specyfikacja

Wersja 140 mm
A. Długość: 265 mm
B. Szerokość: 140 mm
C. Wysokość: 43 mm
D. Długość noska: 120 mm
Waga: 231 g
Pręty: 7×7 mm
Wersja 150 mm
A. Długość: 265 mm
B. Szerokość: 150 mm
C. Wysokość : 43 mm
D. Długość noska: 120 mm
Waga: 242 g
Pręty: 7×7 mm

VENTO
Seria Vento została zaprojektowana współpracując z zawodowymi teamami i rowerzystami, gwarantując wysoką jakość i sprawdzone rozwiązania techniczne

ZASTOSOWANIE
Jazda w terenie oraz wyścigi

ARGO
To seria wszechstronnych siodełek z krótkim noskiem, które dzięki swojej konstrukcji zapewnia stabilność i wygodę, ale też łągodzi nacisk na wrażliwe strefy.

X3
Połączenie technologii i warstw skorupy w celu komfortowej jazdy. Wzmocniona nylonowa skorupa opiera się tu na prętach Kium.

Oparta na platformie Vento Argo, nowa wersja X3 została zaprojektowana z myślą o różnorodnej jeździe w terenie. Dzięki krótkiemu noskowi i zaokrąglonym kształcie, siodło poprawia stabilność i wsparcie na technicznych trasach XC oraz pozwala też na bardziej agresywną pozycję do jazdy na długich trasach w terenie.

Argo X3 to nisko-profilowe siodło, które pomaga zapewnić efektywne pedałowanie w każdej pozycji. Szerszy nosek zapewnia większe wsparcie, pomagając rowerzystom utrzymać przyczepność podczas stromych podjazdów i działa jako optymalna podstawa do wytwarzania mocy bez utraty komfortu podczas pedałowania na zjazdach. Gdy opuścisz sztycę na singletracku, jego zaokrąglone kształty umożliwiają płynny i szybki ruch nóg wokół siodełka, pomagając Ci wygodnie manewrować.

Fizik Vento Argo X3 – Zmniejszony nacisk stref intymnych

Argo X3 ma ergonomiczne wycięcie, zaprojektowane w celu zmniejszenia nacisku na wrażliwe obszary. Gumowa warstwa u dołu wycięcia pełni funkcję chlapacza, blokując niechciany brud i jednocześnie odprowadzając wodę, która nazbiera się w zagłębieniu.

Fizik Vento Argo X3 – Przystosowane do jazdy w terenie

Chociaż jazda w terenie może być różna, to wszyscy rowerzyści muszą mierzyć się z wieloma podobnymi wyzwaniami, takimi jak nierówny teren, strome wzniesienia i częsta potrzeba szybkiego dostosowywania się do zmieniających się warunków. Argo X3 zaprojektowano tak, aby zapewniał poczucie gotowości do wyścigu we wszystkich trzech kategoriach rywalizacji, zapewniając większy komfort i zmniejszenie nacisku na wyboistych nawierzchniach, jednocześnie zapewniając natychmiastowe przeniesienie mocy niezbędnej do wyprzedzenia stawki.

Fizik Vento Argo X3 – Nasze pierwsze wrażenia

Siodło to otrzymałem już jakiś czas temu. Jest to wersja 140 mm, którą zastosowałem w rowerze testowym, na którym aktualnie jeżdżę. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt wysokiej jakości. Jest też dość lekki. Moja mała waga kuchenna pokazała 235 g. W Polsce jest teraz zima, więc nie udało mi się ostatnio wybrać na całodniową jazdę. Udało mi się jednak skorzystać z niego na kilku krótszych przejażdżkach po lokalnych ścieżkach, a także podczas dojazdów do pracy. Moje pierwsze wrażenie podczas jazdy było takie, że jest siodełko jest sztywne. Na pierwszy rzut oka zdecydowanie nie jest to najwygodniejszy model siodła na jakim siedziałem. Jednak łatwo się do niego przyzwyczaić. Podczas pedałowania czuję, że cały kształt i sztywność poszczególnych stref są naprawdę dobrze przemyślane. Szczególnie na podjazdach czuję, że to specjalne zagłębienie faktycznie zmniejsza nacisk znacznie lepiej niż w przypadku standardowego siodełka. Oczywiście potrzebuję więcej czasu na sprawdzenie siodełka przy dłuższym użytkowaniu i dłuższych jazdach. Jak na razie wydaje mi się żę będzie to dobry wybór do mojego roweru enduro. W przyszłości możecie liczyć na test długodystansowy.

O marce Fizik

Marka założona została w 1996 roku przez grupę Selle Royal. Misją fi’zi:k jest tworzenie najbardziej wyrafinowanego, inspirującego i pięknego sprzętu dla najbardziej wymagających rowerzystów z całego świata. Pasja do projektowania oraz wydajności sprawia, że marka posiada różnorodną ofertę dla każdego typu kolarstwa. Ta włoska marka z siedzibą w prowincji Vincenza jest zaangażowana w dostarczanie najlepszych projektów siodełek, butów, kierownic i komponentów – łącząc wygodę i lekkość z technologią i innowacjami.

Oficjalna strona: fizik.com
Media: facebook, instagram, youtube