Zbliżający się wielkimi krokami sezon 2024 będzie przełomowy dla najbardziej hardcore’owego wyścigu DH na świecie. Tym razem nie będzie tylko jednych zawodów, ale dwie edycje, co może być dobrym początkiem dla stworzenia alternatywnej serii zjazdowej, choćby dla Pucharu Świata DH.

Gee Atherton / zdjęcie: Dan Griffiths

Red Bull Hardline, bo właśnie o tych zawodach mowa odbędzie się w dwóch miejscach na dwóch różnych kontynentach. Wpierw w dniach 23-24 lutego 2024 impreza zawita na festiwal rowerowy do Maydeny (Tasmania, Australia), a druga edycja odbędzie się tradycyjnie w walijskiej dolinie Dyfi Valley (1-2 czerwca 2024).

Bernard Kerr / zdjęcie: Dan Griffiths

Na chwilę obecną organizatorzy zarzekają się, że nie nie jest to cykl i każde zawody będą traktowane osobno, z odrębnymi zasadami. Jednak kto zabroni nam marzyć? Z całą pewnością tego typu seria przyciągnęła by mnóstwo kibiców, nie mówiąc już o zawodnikach.

Jackson Goldstone / zdjęcie: Nathan Hughes

Skoro o nich mowa, to format się nie zmienił i ponownie będzie to rywalizacja tylko dla zaproszonych zawodników. Jednak patrząc na poprzednie edycje, to z całą pewnością możemy spodziewać się znanych nazwisk, zarówno wśród panów jak i wśród pań.

Gee Atherton / zdjęcie: Nathan Hughes

W kwestii trasy, to nie wiemy jeszcze zbyt wiele, poza faktem, że Dan Atherton już szaleje z koparką na zboczach wokół Maydeny. Zapowiada się kolejna naprawdę pokręcona trasa, która z całą pewnością dobrze wpisze się w krajobraz tutejszego Bike Parku. W końcu to właśnie na tutejszych trasach rozegrana została pierwsza runda Pucharu Świata Enduro 2023.

Czy Wy też nie możecie się doczekać?

Przeczytaj także: