Nadeszła jesień, a to oznacza, że podczas jakiejkolwiek aktywności rowerowej musimy nastawić się na chlapę, błoto i mnóstwo syfu, który z całą pewnością będzie chciał się wedrzeć w każdy zakamarek naszego roweru. Aby temu przeciwdziałać, warto zaopatrzyć się w błotniki rowerowe. Tu z pomocą przychodzi brytyjska marka Mucky Nutz, która specjalizuje się w tego typu produktach. Zobaczmy więc co mają w ofercie.

Błotniki Mucky Nutz

W ofercie marki znajdziemy kilka modeli, które z całą pewnością przyciągną uwagę osób szukających zabezpieczenia roweru przed wszędobylskim błotem (i nie tylko). Warto zaznaczyć, że każdy z prezentowanych błotników wyprodukowany został w UK i wykonany jest w 100% z recyklingowanego plastiku.

Błotniki Mucky Nutz MugGuard.

Mucky Nutz Face Fender

Najbardziej klasyczny i uniwersalny błotnik przedni w ofercie. Po kilku latach w ofercie doczekał się małej modernizacji i teraz jest trochę dłuższy i szerszy niż poprzednik. Dodatkowo został wzbogacony o małą osłonę przednią, która zapobiega wyrzucaniu syfu przed koło rowerzysty. Dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, a mocowanie odbywa się za pomocą dostarczonych rzepów (choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć opasek zaciskowych).

Zdjęcie: Mucky Nutz

Mucky Nutz MugGuard

Model MugGuard to już przedstawiciel typowego przedniego błotnika na najcięższe warunki pogodowe. Z całą pewnością znajdzie zastosowanie w enduro czy zjeździe, a dzięki dwóm rozmiarom, każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępna jest tylko jedna wersja kolorystyczna – czarna.

Mucky Nutz MugGuard Rear

Ostatnim prezentowanym błotnikiem jest model na tył, który dla wielu osób może być… kontrowersyjny. Dlaczego? Pewnie przez wygląd ;) Otóż nie jest to stylowy i delikatny dodatek jak przednie modele, lecz kawał porządnego plastiku, który z całą pewnością nie wygląda dobrze, ale za to świetnie działa. Jednak do rzeczy…

Tylny błotnik kompatybilny jest z prawie każdym zawieszeniem tylnym i mocowany jest za pomocą zmyślnej konstrukcji dwóch wsporników. Te z kolei przyczepiane są do ramy na rzepy, choć wydaje się, że plastikowe opaski zaciskowe umożliwią lepsze i mocniejsze spasowanie. Na tych wspornikach z kolei można w łatwy sposób ustawić kąt błotnika, co sprawia, że jesteśmy w stanie go dopasować idealnie do naszych potrzeb.

Wraz z błotnikiem dostarczona jest torba transportowa, która może przydać się do wielu innych rzeczy, a także przedłużka błotnika. O co w tym chodzi? Jeśli chcecie mieć tylko krótką wersję, to nie ma problemu. Jeśli jednak potrzeba zakryć całe tylne koło, to wystarczy tylko doczepić drugą część i gotowe.

O marce Mucky Nutz

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Mucky Nutz odpowiada na zapotrzebowania użytkowników dwóch kółek prostymi metodami. W swojej ofercie posiadają całą gamę produktów ochronnych, które mają zabezpieczyć ramę przed wpływem warunków zewnętrznych.

Oficjalna strona: muckynutz.com
Media: facebook, instagram, twitter