Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) oraz firma odpowiedzialna za budowę pump tracków na całym świecie, Velosolutions, z dumą zapraszają na Mistrzostwa Świata Pump Track, które odbędą się 18 listopada w austriackim regionie Ötztal.

Nagrody podczas Mistrzostw Świata Red Bull UCI Pump Track / zdjęcie: Hugo Silva

Początkowo tegoroczne Mistrzostwa miały odbyć się w argentyńskim mieście Neuquén, Jednak z powodu niestabilnej sytuacji politycznej w Argentynie, zawody zostały przeniesione, a nową lokalizacją został park AREA 47, który mieści się w dolinie Ötztal w austriackim Tyrolu.

AREA 47 to największy park dla fanów adrenaliny w Austrii, który zlokalizowany jest dokładnie na 47 równoleżniku północnym. To ekscytująca mekka dla entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu i poszukiwaczy przygód w każdym wieku, niezależnie od tego, czy szukają akcji na lądzie czy wodzie, najwyższej klasy gastronomii tematycznej czy przytulnego zakwaterowania. Na terenie ponad 9.5 hektarów znalazło się miejsce także na kompletnie nowy kryty bike park, który zajmuje ponad 1000m2 i zawiera 140m trasę flow z dwoma oddzielnymi liniami, pump track, hopy oraz poduszkę do trenowania trików.

Tor Pump Track na Mistrzostwa Świata Pump Track w AREA47.

Na początku listopada odbędzie się tu także ostatnia runda kwalifikacyjna, która jest absolutnie ostatnią szansą, aby wziąć udział w zbliżających się Mistrzostwach Świata Pump Track. Wśród zakwalifikowanych zawodników znalazło się miejsce dla reprezentantki naszego kraju. Walkę o złoty medal podejmie Marika Kudra, która dzięki czwartemu miejscu w rundzie eliminacyjnej w czeskich Tosovicach zdobyła przepustkę na Mistrzostwa. Trzymamy kciuki!