Brytyjska marka Avail Optics wchodzi w sezon 2024 z przytupem i wprowadza do oferty produkty sygnowane nazwiskiem najlepszego zawodnika slopestyle w historii, Emila Johanssona. Oprócz tego ta młoda firma ogłosiła współpracę ze zdobywcą nagrody Red Bull Rookie of the Year, Jake’iem Atkinsonem, japońskim freeride’owym fenomenem Ayato Kimurą czy youtuberem Jake100. Warto dodać, że zawodnikami wspieranymi przez Avail Optics są Emil Johansson, Baxter Maiwald, Luke Parker, Miguel Guerrero, Alejandro Bonafe czy Alma Wiggberg.

Po dwóch latach pracy nad nowymi produktami, w sezonie 2024 wypuszczona na rynek zostanie seria gogli sygnowana nazwiskiem Emila Johanssona.

Avail Optics dało mi możliwość, aby zaprojektować własne freeride’owe gogle. To produkt, w który zawsze chciałem się zaangażować, a dzięki nim, mogłem współpracować z najlepszymi inżynierami. Po kilku latach pracy w terenie i testowania podczas treningów czy zawodów, w końcu przyszła pora by je zaprezentować. Są super szerokie, z podwójnym panelem i magnetyczną szybą, no i będą dostępne w trzech unikalnych wariantach kolorystycznych.

Emil Johansson

Gogle MTB Johanssona zapewniają bardzo szeroki, wręcz panoramiczny kąt widzenia, podwójną szybę z powłoką Primatic®, 7-punktowe magnetyczne mocowanie oraz zabezpieczenie Avail ClipLoc®.

Współpraca z Emilem przy tym projekcie przebiegała wzorowo. Naszą wizją jest wprowadzenie najlepszych produktów na rynek, a Emil przykładał ogromną uwagę do drobnych detali. Wielokrotnie poprawialiśmy i zmienialiśmy te gogle, aż osiągnęliśmy 100% satysfakcji. Warto wspomnieć, że w trakcie testów R&D Emil wygrał sześć rund Crankworx Slopestyle, a to już coś znaczy.

Avail Optics Team

Avail Optics pomimo krótkiego stażu na rynku, bardzo szybko chce przebić się na sam szczyt, szczególnie w kolarstiwe górskim. Brytyjczycy rozpoczęli współpracę z takimi nazwiskami jak Alma Wiggberg, Jake100, Jake Atkinson czy Ayato Kimura. Wspierani są przez nich tacy zawodnicy jak Baxter Maiwald, Luke Parker, Miguel Guerrero, Alejandro Bonafe czy pilot rajdowy Bradley Smith.

Sezon dla Avail Optics rozpoczął się podczas Red Bull Hardline Tasmania, gdzie Baxter Maiwald zajął 12 miejsce. Markę będzie można zobaczyć także podczas festiwali Crankworx, w których biorą udział Emil Johansson, Alma Wiggberg, Jake Atkinson, Luke Parker czy Baxter Maiwald. Z drugiej strony można podziwiać na YouTube wyczyny Jake100 czy Ayato Kimury, którzy wykazują się ogromnymi pokładami kreatywności na rowerze.

Marka Avail Optics założona została przez byłych profesjonalnych zawodników w Wielkiej Brytanii i skupia się na tworzeniu najwyższej klasy gogli i okularów do użytku zarówno na co dzień jak i na rowerze (i nie tylko). Wśród ich unikalnych rozwiązań można znaleźć ramkę z zabezpieczeniem ClipLoc®, regulowany nosek czy zauszniki Pulvilligrip®.

Śledźcie Avail Optics na: