W świecie kolarstwa górskiego dreszczyk emocji związany z jazdą nie zna granic. Niezależnie od tego, czy zdobywasz wysokie szczyty, czy płyniesz po łagodnych flow trailach, esencja tego sportu leży w radości z jazdy. Jednak w obliczu dominującej na rynku tendencji do skupiającej się na prędkości, agresywnej geometrii, pojawia się pytanie: gdzie jest przyjemność z jazdy?

Mniej skoku – więcej zabawy

Poznaj VHP12 i VHP14 firmy Kavenz – najnowsze dodatki do naszej przełomowej platformy VHP. Zaprojektowane w oparciu o podstawową zasadę „mniej skoku, więcej zabawy”, modele te na nowo definiują wrażenia z jazdy na rowerze górskim.

Zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby rowerzystów o każdym poziomie umiejętności i preferencjach terenowych, VHP12 i VHP14 stawiają na pierwszym miejscu przyjemność. Niezależnie od tego, czy pokonujesz techniczne zjazdy, czy pokonujesz trasy cross country, te rowery zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać niezrównane poczucie przygody i ekscytacji.

Rozszerzenie platformy VHP

W zeszłym roku zaprezentowaliśmy najnowszą wersję platformy Kavenz VHP, V7. Siódma ewolucja otworzyła nowe sposoby i możliwości eksperymentowania i zmiany konfiguracji roweru. Platforma VHP pozwala na wykonanie zupełnie różnych rowerów z tej samej ramy. Używając różnych mocowań amortyzatorów i konfiguracji zawieszenia, możesz przejść od bestii downhillowej i freeride’owej do najlepszego roweru downcountry.

Wraz z wprowadzeniem na rynek VHP12 i VHP14 można teraz zbudować 5 różnych rowerów, nie wspominając o możliwości wymiennych haków +0 mm, +10 mm i +2 mm oraz możliwości założenia kół 29” lub mieszanych.

  • VHP12-29 – najbardziej szalona cross-countrówka: ta konfiguracja oferuje niesamowitą trakcję i jest to najszybszy rower XC na zjazdach jaki możesz sobie wyobrazić.
  • VHP14-29 – szybki i lekki: krótsza wersja VHP16-29, który jest uniwersalnym odkrywcą i do tego szybkim! Lepsze czucie trasy daje więcej adrenaliny.
  • VHP14-MX – rakieta na trasie: ponownie mniejsza wersja VHP16, ale z mieszanymi kołami, a to oznacza czystą zabawę w każdym terenie.
  • VHP15-29 – rozkosz na trasie: to jest rower dla Ciebie jeśli szukasz idealnej geometrii skupionej na przyjemności z jazdy. Perfekcyjny na lokalne ścieżki i do czerpania czystej przyjemności z jazdy.
  • VHP-16-MX – do ścigania i zabawy: pełnoprawne wyścigowe enduro ze zwrotem akcji! Mniejsze tylne koło sprawia, że wszystko staje się dużo bardziej czułe i chętne do zabawy, a to oznacza perfekcyjną maszynę do ścigania i szaleństw w bike parkach.
  • VHP16-29 – oryginalne enduro: to właśnie tu wszystko się zaczęło, od klasycznego roweru do ścigania się w enduro. 160mm tylnego skoku, wystarczająco na wymagające trasy i epickie wycieczki.
  • VHP-18-MX – dusza freeride’u: przygotuj się na freeride’owe doznania! Dzięki 182mm skoku z tyłu i tylnemu kołu w rozmiarze 27.5″, wszystko skupia się na zwinności i przyjemności z jazdy, zwłaszcza dla niższych riderów.
  • VHP18-29 – gotowy do wyścigów DH: prawdziwa zjazdówka z krwi i kości! Dzięki tylnemu zawieszeniu 184mm oraz poruszaniu się osi koła aż 25mm w tył, ten rower jest przygotowany na każdy zjazdowy wyścig.
YouTube player

VHP12 – najszybszy zjazdowiec w cross country

Co sprawia, że VHP12 jest tak wyjątkowy? Ma wszystkie geny VHP16, ale ma tylko 120 mm skoku. Zapewnia większą przyczepność na stromych podjazdach niż inne rowery XC, a na zjazdach przypomina rower mini-DH. Jakie są wady? Cóż, nieco większy opór w układzie napędowym, ten rower jest przeznaczony do superszybkich okrążeń XC, a nie do maratonów długodystansowych. Jeśli kochasz XC, podjazdy i długie górskie przejażdżki, ale nadal chciałbyś mieć superszybki i stabilny na zjazdach rower, jest to najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać.

VHP14 – szlakowa rakieta

Dlaczego VHP14 jest tak zabawowy? Ma wszystkie geny VHP16, ale mniejszy skok. Daje rowerzystom znacznie więcej informacji zwrotnych z podłoża. To ulepszenie zapewnia niezwykłą różnicę w doświadczeniach rowerzystów, zapewniając lepsze sprzężenie zwrotne z tras. Wynik? Wyjątkowo przyjemny i szybki rower dający mnóstwo frajdy z jazdy. Jeśli jeździsz głównie lokalnymi i płynnymi trasami, ten rower będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

About Kavenz

Kavenz is a leading innovator in mountain bike frame technology, dedicated to pushing the boundaries of what’s possible on two wheels. With a commitment to sustainability and a passion for performance, Kavenz frames are designed to deliver exceptional experiences on the trail.

Official website: kavenz.com
Media: facebook, instagram