Największy cykl zawodów na pumptrackach powraca z pełną mocą! Osiem Przystanków na topowych torach zbudowanych przez ekipę BT Project. Rywalizacja na najwyższym poziomie dla profesjonalistów i dobra zabawa dla amatorów. Dodatkowe atrakcje i nagrody zapewnione przez partnerów. Będzie się działo. Ruszamy już 27 kwietnia w Kudowie-Zdroju!

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Bełchatów

W tegorocznych kalendarzu pojawiło się osiem rund rozgrywanych w ośmiu różnych miejscowościach. Pierwsza runda odbędzie się w Kudowie-Zdroju, a finałowe zmagania, którym zawsze towarzyszy najwięcej emocji, zostaną przeprowadzone w Żyrardowie!

Organizatorzy zapowiadają, że włączenie do cyklu nowych lokalizacji oraz wsparcie nowych partnerów przełoży się na jeszcze wyższy poziom sportowy całej serii. Planowane są również zupełnie nowe atrakcje dla widzów i kibiców, którzy pojawią się na miejscu. Zawody są organizowane z myślą o doświadczonych zawodnikach, jak i rowerzystach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dwoma kółkami.

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Żyrardów

TERMINARZ 2024:

  • 27.04.2024 – Kudowa Zdrój
  • 05.05.2024 – Polanka Wielka
  • 01.06.2024 – Regulice – Alwernia
  • 22.06.2024 – Rybnik
  • 06.07.2024 – Bełchatów
  • 21.07.2024 – Kielce
  • 17.08.2024 – Stalowa Wola
  • 07.09.2024 – Żyrardów (FINAŁ)

Z myślą o najmłodszych – kategoria Kids

Dla dzieci startujących w kategorii Kids przygotowane zostaną dodatkowe kategorie, które uzależnione zostaną od wieku, płci i typu roweru, na którym najmłodsi zawodnicy ruszą na pumptrack. Poza możliwością startu w oficjalnym wyścigu, dzieciaki będą mogły przetestować najnowsze rowery w przygotowanej przez naszego partnera strefie Marin Kids. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek czy doświadczenie, będą uhonorowani na specjalnym podium i otrzymają wyjątkowe upominki!

Rywalizacja najmłodszych (2016 – 2020) zawodników zostanie przeprowadzona w przerwie między eliminacjami, a fazą play-off pozostałych, oficjalnych kategorii. Zapisy do kategorii są bezpłatne, (na stronie wydarzenia od 30 marca oraz na miejscu wydarzenia). Ze względu na ograniczenia czasowe, łączny limit najmłodszych riderów startujących w kategorii Kids w każdej rundzie wynosi 50 zawodników i zawodniczek (łącznie we wszystkich kategoriach).

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Rybnik

Poważne ściganie – kategorie PRO, Kobiety, Amator, Junior

Głównym celem sportowym cyklu „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” jest wyłonienie najszybszego Polaka i Polki, którzy przez cały sezon wykazywali się systematycznością i wykręcali najlepsze rezultaty na poszczególnych imprezach. W kategoriach PRO, Kobiety, Amator, Junior prowadzona będzie klasyfikacja generalna. Na finałową pozycję w „generalce” przełoży się pięć najlepszych rezultatów uzyskanych w sezonie 2024.

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Kudowa-Zdrój

Na zawodach pojawią się najlepsi polscy specjaliści od jazdy po pumptrackach, więc każdy młody amator dwóch kółek, będzie mógł obserwować obecnych, przyszłych i byłych mistrzów w akcji. Uwierzcie nam na słowo – poziom prezentowany przez najszybszych zawodników i najszybsze zawodniczki jest szalenie wysoki, a samo oglądanie finałowych zmagań, to nie lada przyjemność!

Warto zatem pospieszyć się z rejestracją, gdyż jak pokazały nam poprzednie sezony, limit zawodników (100 osób) wyczerpuje się w przeciągu kilku godzin od startu zapisów! Rejestracja startuje 30 marca o godzinie 18:00 na stronie pompuje.pl.

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Polanka Wielka

Wpisowe do kategorii PRO, KOBIETY, AMATOR i JUNIOR wynosi symboliczne 15 zł. Przypominamy, że na każdej imprezie, osoby, które wylądują na podium otrzymają konkretne nagrody finansowe (kat. PRO i KOBIETY) oraz rowerowe nagrody rzeczowe (kat. Amator i Junior).

Zapisy na zawody: pompuje.pl

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube