WTB z radością prezentuje naszą najnowszą linię chwytów rowerowych, na którą składają się modele Trace, Wavelength, CZ Control i Burr. Opierając się na naszym 35-letnim doświadczeniu i współpracując z jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie biomechaniki rowerowej, zdefiniowaliśmy całkowicie innowacyjne podejście do chwytów. W rezultacie powstały cztery chwyty dla czterech różnych typów rowerzystów. Rygorystycznie przetestowane i dopracowane na podstawie opinii sportowców z całego świata, jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiedni chwyt dla swojego stylu jazdy.

Szeroko zakrojone badania terenowe wykazały, że większość rowerzystów można podzielić na trzy główne kategorie pod względem preferencji chwytu: komfortowe, minimalne i zrównoważone. Miękkie i amortyzowane chwyty skupiają się na tłumieniu nierówności i drgań na trasie. Minimalne chwyty maksymalizują wyczucie kierownicy i kontrolę, zapewniając użytkownikowi bardziej bezpośrednie czucie kierownicy. Z kolei zrównoważone chwyty łączą w sobie cechy miękkich i minimalnych.

Wszystkie cztery chwyty są wyposażone w miękką antypoślizgową gumę, pojedynczy wewnętrzny zacisk, łatwo dostępną regulację za pomocą klucza imbusowego 3 mm oraz zwężającą się tuleję wewnętrzną, która eliminuje niepożądane obracanie lub skręcanie na zewnętrznym końcu.

Kategoria komfortowa:

Dla rowerzystów poszukujących maksymalnego komfortu i tłumienia wibracji.

Chwyty Trace zapewniają komfort w najbardziej wymagającym terenie dzięki unikalnemu wzorowi na górze. Osiąga się to dzięki dużej przestrzeni pomiędzy trapezoidalnymi blokami, która pozwala im na zgniatanie i dopasowywanie się. Miękka mieszanka Trace powoli się odbija, zapewniając dodatkowe tłumienie i zwiększając komfort między rowerzystą, a kierownicą. Są idealne dla rowerzystów, którzy chcą miękkich uchwytów, które pochłaniają drgania na szlaku i zmniejszają drętwienie dłoni.

  • Wysokie i elastyczne bloki amortyzujące leżą na górnej ¾ powierzchni
  • Lekkie radełkowanie w opuszkach palców i duże żebra na spodzie, zwiększające wyczucie kierownicy
  • Średnica 32 mm pozwala na umieszczenie większej ilości gumy w celu pochłaniania wibracji

Kategoria zrównoważona:

Dla rowerzystów poszukujących połączenia komfortu, tłumienia wibracji i kontroli.

Wavelength posiada wielokierunkowe rowki, które poprawiają kontrolę czucia nad kierownicą, zapewniając jednocześnie komfort w nierównym terenie. Precyzyjnie ustawiliśmy kierunek żeberek, aby przeciwdziałać działającym na nie siłom. Spód gripów ma wzór waflowy, który zwiększa chwyt, w miejscu, w którym palce naturalnie owijają się wokół chwytów. Zwężana średnica chwytu 30/32 mm zwiększa kontrolę w technicznym terenie.

  • Konstrukcja przypominająca płetwy zapewnia amortyzację i przyczepność
  • Zwężana średnica 30/32 mm poprawia reakcję na prowadzenie

CZ Control jest wyjątkowy ze względu na swój pół-ergonomiczny kształt. Oceniliśmy wszystkie chwyty w tej kategorii i stwierdziliśmy, że brakuje jednego kluczowego elementu – kontroli. Sprawdziliśmy gdzie rozkłada się nacisk na chwyty i zwiększyliśmy wsparcie w tych obszarach, aby poprawić komfort i zmniejszyć drętwienie, a jednocześnie dopasowywać się do naturalnego kształtu dłoni. Dzięki temu chwyty zapewniają większą kontrolę nad rowerem, dają większą pewność w technicznym terenie i zmniejszają drętwienie dłoni.

  • Pół-ergonomiczny kształt zwiększa kontrolę, rozprowadzając nacisk z dala od obszarów powodujących drętwienie

Kategoria minimalna:

Dla rowerzystów, którzy chcą zmaksymalizować wyczucie kierownicy i kontrolę dzięki bardziej bezpośredniemu połączeniu z rowerem.

Burr ma nisko-profilową konstrukcję, która zapewnia rowerzystom najbardziej bezpośrednie połączenie z kierownicą. Niezależnie od tego, czy trzymasz się z pełną mocą, czy szarpiesz w górę, aby ominąć korzenie, dwukierunkowa tekstura zapewnia przyczepność niezbędną do utrzymania wszystkiego pod kontrolą.

  • Nisko-profilowe zęby w kształcie szlifierki żarnowej skierowane dwukierunkowo, aby zapewnić przyczepność
  • Cienka średnica 30 mm poprawia reakcję na to co może nas spotkać na szlaku

Wszystkie chwyty są dostępne w kolorze czarnym I beżowym w cenie detalicznej na poziomie 29.95EUR i są już dostępne u twojego lokalnego dystrybutora lub na stronie wtb.com.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter