Marka WTB we współpracy z Bib Creative wprowadza na rynek nowy zestaw do napraw opon bezdętkowych TCS Rocket Tyre Plug Kit, zawierający kotwy Rocket wielokrotnego użytku, które wyposażone w odpowiednie zatyczki natychmiastowo naprawią przebitą oponę. Dzięki dwóm rozmiarom, które są w każdym zestawie, rowerzysta może użyć maksymalnie 4 zatyczki na naprawę.

YouTube player

To niezawodne rozwiązanie zapewnia uszczelnienie przebicia do czasu wymiany opony, kiedy to można zdjąć kotwę Rocket i użyć jej ponownie ze świeżymi zatyczkami do opon. Dodatkowo w nasadce do przechowywania wbudowana jest funkcja „dodatkowej ręki”, która utrzymuje powietrze w oponie podczas przygotowywania kotwy i naprawy przebicia.

Nasze innowacyjne narzędzie do zatykania opon bezdętkowych jest wykonane ze stopu aluminium 6061 obrabianego metodą CNC i ma ergonomiczną konstrukcję zapewniającą wygodę użytkowania. Zawiera wewnętrzny schowek na cztery kotwy (dwie duże i dwie małe w zestawie) oraz piętnaście zatyczek do opon o średnicy 1,5 mm z wciskanymi zatyczkami do przechowywania zapewniającymi szybki i łatwy dostęp. Końcówka montażowa dostosowuje się do różnych rozmiarów opon i głębokości bieżnika, dzięki czemu można ją stosować we wszystkich typach rowerów.

Gotowy do naprawy

Przed wyruszeniem w trasę rowerzyści mogą wstępnie załadować 1–4 zatyczkami do opon, w zależności od przewidywanego przebicia. Narzędzie umożliwia łatwe wkładanie wkręcanych kotw w oponę, a jej długość można regulować w zależności od potrzeb i głębokości bieżnika. Właściwą liczbę zatyczek można wybrać w zależności od lokalnych warunków. W przypadku przebicia za pomocą narzędzia szybko można włożyć wybraną liczbę zatyczek, uzyskując natychmiastowe, hermetyczne uszczelnienie.

Dodatkowa ręka pozwala zaoszczędzić czas

Funkcja Extra Hand tymczasowo uszczelnia przebicia, umożliwiając ocenę i zajęcie się uszkodzeniami bez pośpiechu. Służy również jako rozwiertak i pomaga w usuwaniu lepkich pozostałości z miejsca przebicia, zapewniając płynny proces naprawy.

Kotwy wielokrotnego użytku

Nasze kotwy zapewniają, że system zatyczek do opon będzie nie tylko niezawodny, ale także trwały i ekonomiczny w czasie. Kotwy są wielokrotnego użytku, więc z powodzeniem można je stosować przy kolejnych przebiciach.

TCS Rocket dodatkowe zatyczki

Oferujemy zestaw uzupełniający zawierający 15 wymiennych zatyczek i cztery kotwy (dwie małe, dwie duże), które dla wygody są kompatybilne z większością narzędzi wielofunkcyjnych. Mały zestaw mieści maksymalnie dwie zatyczki i można ją wcisnąć w oponę za pomocą imbusa 2 mm. Z kolei duży zestaw mieści do czterech wtyczek, kompatybilnych z imbusem 2 mm lub 3 mm.

Ekologiczne opakowanie i natychmiastowa dostępność

Zarówno kompletny zestaw zatyczek do opon Rocket TCS, jak i zestaw uzupełniający są pakowane w papier pozyskiwany w sposób zrównoważony w 100% nadający się do recyklingu. Zestaw zatyczek do opon Rocket TCS kosztuje 41,50EUR, a zestaw zatyczek 16,75 EUR. Można je kupić na stronie WTB.com lub w lokalnych sklepach rowerowych.

Zaworki TCS Max-Flow

Zawór TCS Max-Flow to rewolucyjna konstrukcja z podstawą kompatybilną z wkładką i zwiększoną średnicą otworu. Posiada nasadkę ze zintegrowanym narzędziem do usuwania rdzenia zaworu i ergonomicznie zaprojektowaną nakrętką, która upraszcza regulację zaworu bez użycia narzędzi. Unikalna, odlewana podstawa zaworu zapewnia wielokierunkowy przepływ powietrza, skutecznie zapobiegając ograniczeniom przepływu powietrza często powodowanym przez wkładki w stosunku do tradycyjnych zaworków.

Tradycyjnie zawory WTB miały średnicę wewnętrzną 2,8 mm. Jednakże zawór TCS Max-Flow zwiększa tę wartość do 3,8 mm, zapewniając 84% wzrost przepływu powietrza w porównaniu ze standardowym zaworem i ułatwiając osadzanie opon bezdętkowych, jednocześnie zmniejszając ryzyko zatkania przez uszczelniacz. Zawór ten obsługuje uniwersalny, wyjmowany rdzeń Presta i zapewnia kompatybilność ze wszystkimi szerokościami i rozmiarami obręczy, co jest zgodne z zaangażowaniem WTB w kompatybilność krzyżową produktów i łatwość serwisowania.

Wyprofilowana, łatwa do uchwycenia nakrętka zaworu ma radełkowaną fakturę i kwadratowy profil, dzięki czemu jest łatwiejsza w dokręcaniu i demontażu bez użycia narzędzi. Zintegrowana gumowa przelotka na nakrętce zaworu zapewnia bezpieczne uszczelnienie i pomaga zapobiegać uszkodzeniom felgi.

Dętki NanoAir TPU

Dętki NanoAir TPU wyznaczają nowy standard lekkich, kompaktowych i trwałych dętek rowerowych. WTB uważa TPU za idealny materiał na dętki zapasowe. Zaprojektowane tak, aby bezproblemowo integrować się ze sprzętem rowerzysty, dętki NanoAir TPU są znacznie lżejsze i bardziej kompaktowe niż konwencjonalne dętki butylowe, zmniejszając się do jednej trzeciej rozmiaru i ważąc o 60% mniej.

Dostępne w trzech rozmiarach detki NanoAir TPU są przeznaczone zarówno dla rowerzystów górskich, gravelowych, jak i szosowych. Ich wyjątkowa trwałość i kompatybilność z szeroką gamą opon sprawiają, że są one uniwersalnym wyborem. Każda dętka ma unikalny kolor pasujący do kultowych opon WTB typu tanwall i jest wyposażona w dwie łatki z TPU bez kleju, umożliwiające wygodną naprawę przebić.

Opakowanie w 100% nadające się do recyklingu

Zawory TCS Max-Flow i dętki NanoAir TPU są wyposażone w opakowania, które nie tylko nadają się do recyklingu, ale są również wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Ceny dętek NanoAir TPU zaczynają się od 22,95 EUR, a zawory TCS Max-Flow są dostępne w parach za 28,75 EUR. Produkty te można kupić na stronie WTB.com lub w lokalnych sklepach rowerowych.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma WTB powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter