Vanguard Core to nowy lekki kask z kolekcji włoskiej firmy Bluegrass, który mimo umiarkowanej wagi ma zapewniać odpowiednią ochronę podczas ekstremalnych zjazdów DH, a jednocześnie gwarantować doskonałą wentylację podczas wymagających etapów enduro. Vanguard może świetnie sprawdzić się tam, gdzie jego mocniejszy odpowiednik, Bluegrass Legit, może zostać zastąpiony przez lżejszą i bardziej wentylowaną wersję kasku fullface.

Standard ASTM F1952 Downhill Mountain Bicycle Racing dotyczący kasków jest znacznie bardziej rygorystyczny niż tradycyjne standardy dotyczące kasków rowerowych i stanowi jedyny ustandaryzowany test bezpieczeństwa podbródka. Rdzeń Vanguard przekracza o 40% limity ugięcia ASTM. Kask z certyfikatem ASTM wymaga znacznie większego pokrycia i jest testowany przy wyższych poziomach uderzenia.

Kask Bluegrass Vanguard dostępny jest w trzech rozmiarach: S, M i L, co zapewnia odpowiednią opcję dla obwodów głowy od 52 cm do 61 cm. Do wyboru są dwie wersje: konwencjonalny model Vanguard (bez MIPS) oraz edycja Vanguard Core, którą aktualnie oglądacie. Obie wersje posiadają tę samą konstrukcję skorupy kasku, jednak edycja Core wyposażona jest w system zamykania FIDLOCK oraz wymienny grill z tworzywa z części podbródkowej (szczęka), służący jako osłona przed błotem. Największą różnicą jest jednak to, że edycja Core posiada zintegrowany system MIPS, który zapewnia dodatkową ochronę w przypadku wypadku. Obie wersje są dostępne w czterech wariantach kolorystycznych.

Kask Bluegrass Vanguard w skrócie:

 • Skorupa z poliwęglanu In-Mold z EPS.
 • System ochrony mózgu Mips® C2 zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo w razie wypadku
 • Pięć gwiazdek w testach od Virginia Tech Helmet Lab
 • Magnetyczne zamknięcie Fidlock® ułatwia mocowanie kasku
 • Regulowane poduszki policzkowe w kształcie litery C (w zastawie dwa rozmiary)
 • Certyfikat ASTM 1952-15/2032-15 i NTA 8776
 • Elastyczny daszek
 • Zdejmowany grillem
 • System regulacji Safe-T-Heta
 • 24 otwory wentylacyjne z wewnętrznym systemem kanałów powietrznych poprawiają klimat i komfort kasku
 • Wkładki wewnętrzne, zapewniają higienę i komfort
 • Szerokie pole widzenia zapewniające kompatybilność z goglami i okularami
 • Worek transportowy
 • Certyfikaty : CE, USA, AS/NZS
 • Waga: 790 g (rozmiar L)

Podczas zakładania Bluegrass Vanguard po raz pierwszy na głowę, potrzebujesz chwili, aby znaleźć idealne dopasowanie. Jednak jest to korzystne, ponieważ kask można dostosować do kształtu głowy, korzystając z różnych pozycji i grubości poduszek policzkowych oraz mechanizmu regulacji, który umożliwia zabezpieczenie kasku w trzech różnych pozycjach. Precyzyjne pokrętło obrotowe umożliwia dokładną regulację, zapewniając bezpieczne dopasowanie do głowy.

Konstrukcja poduszek policzkowych w kształcie litery C zapewnia maksymalną wentylację, pomagając zachować chłód podczas ostrej jazdy.

Po znalezieniu optymalnego dopasowania, Vanguard leży bezpiecznie i wygodnie na głowie, zapewniając przy tym doskonałą wentylację. To największa zaleta Vanguarda. Łączy idealne dopasowanie kasku do zjazdów oraz wentylację lekkiego kasku enduro. 24 otwory wentylacyjne zostały strategicznie rozmieszczone, optymalizując przepływ powietrza zarówno przez kask, jak i podbródek, sprawiając, że szybko zapomina się, że ma się na sobie kask.

Kask Bluegrass Vanguard z wagą 790g w rozmiarze L

Bluegrass Vanguard opiera się na trzech kluczowych filarach: bezpieczeństwie, wadze i wentylacji. Te trzy elementy są integralnymi częściami konstrukcji tego kasku, które zostały starannie zaprojektowane i zintegrowane, aby zapewnić użytkownikowi najwyższy poziom ochrony, minimalną wagę oraz optymalną cyrkulację powietrza. Każdy z tych filarów odgrywa istotną rolę w zapewnieniu wyjątkowego komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem, zarówno w warunkach zjazdowych, jak i podczas enduro czy innych aktywności na szlakach górskich. Dzięki solidnemu oparciu na tych trzech filarach, Vanguard spełnia oczekiwania zarówno profesjonalnych kolarzy, jak i amatorów, którzy szukają najwyższej jakości wyposażenia ochronnego.

Zbigniew Nowicki, 43RIDE

O marce Bluegrass

Bluegrass to włoska marka stworzona w 2010 roku. Wśród produktów oferowanych przez firmę Bluegrass można znaleźć między innymi kaski fullface, openface a także kaski typu orzech. Poza kaskami marka Bluegrass oferuje ochraniacze oraz rękawiczki. Wszystkie produkty włoskiego producenta opatrzone są certyfikatami bezpieczeństwa i spełniają wszystkie wymagane normy.

Oficjalna strona: met-helmets.com/en/bluegrass
Dystrybucja: velo.pl
Media: facebook, instagram, twitter, vimeo, youtube, pinkbike