Profesjonalny sport nie uznaje kompromisów, a marki tworzące sprzęt ciągle wykluczają słabe punkty, tworzą możliwie najlepsze rozwiązania do osiągnięcia jak najlepszego wyniku, a to wszystko przy maksymalnym bezpieczeństwie zawodnika. Nie może tu być mowy o żadnych półśrodkach, najważniejszy jest balans, którego celem jest dać zawodnikowi jak najlepsze narzędzie do osiągnięcia sukcesu w zawodach.

Kask fullface Bluegrass Legit Carbon

Od kilku sezonów na trasach Pucharu Świata Enduro i Downhillu widzimy zawodników wyposażonych w kaski fullface włoskiego producenta Bluegrass. Indywidualne malowanie w barwach sponsorów czy zespołu, przyciągają wzrok i pozwalają zauważyć także nietuzinkowy kształt skorupy, wielkość i ilość otworów wentylacyjnych. Inżynierowie Bluegrass od samego początku postawili na swój autorski projekt skorupy, w niczym niepodobnej kształtem do tych, które widziałeś już na rynku. Trzeba przyznać, że wyszło im to imponująco (choć jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje). Bluegrass Legit Carbon to kask dający najwyższy poziom ochrony głowy jaki aktualnie można dostarczyć zawodnikowi.

Jednym z ważnych elementów poprawnego wykorzystania maksymalnych parametrów ochrony jakie daje nam kask typu fullface to idealne dopasowanie i dobranie rozmiaru do swojej głowy. Tu Bluegrass z kaskiem LEGIT Carbon staje na wysokości zadania i oferuje aż pięć rozmiarów. Dzięki takiej skali, każdy znajdzie ten idealny rozmiar dla siebie bez jakiegokolwiek uszczerbku na komforcie.

Pięć (XS, S, M, L, XL) rozmiarów pozwoli idealnie dopasować kask do rozmiaru głowy.
Duże pole widzenia, współpraca z goglami, dobre parametry wentylacyjne oraz najlepsze systemy bezpieczeństwa podnoszą komfort podczas pokonywania trudnych tras.

Specyfikacja:

  • skorupa zewnętrzna z kompozytu węglowego z wkładką EPS
  • system ochrony MIPS-E2®
  • elastyczny daszek z systemem wypięcia podczas upadku
  • 15 otworów wentylacyjnych
  • wewnętrzna wyściółka w łatwy sposób wyjmowana
  • paski mocujące w stylu MX – Klamra Double-D
  • torba na kask z kieszenią na gogle
  • kompatybilny z neck brace
  • kompatybilny z goglami
  • certyfikaty CE; AS/NZS; ASTM
Zewnętrzna skorupa kasku Bluegrass Legit Carbon została wykonana z karbonu, co sprawia, że kask jest niezwykle wytrzymały i lekki zarazem.
Daszek zamocowany jest na stałe w trzech punktach. Podczas upadku i kontaktu z podłożem daszek wypina się i przesuwa do tylu.
Torba na kask to fajny i praktyczny dodatek.

Kask Bluegrass Legit Carbon to sprzęt stworzony z myślą o zawodowym sporcie, gdzie jazda na maksa, na granicy wysokich umiejętności, to chleb powszedni dla kolarzy. Przekraczanie własnej strefy komfortu i mocna psychika to cechy profesjonalnego zawodnika, aby mógł spokojnie osiągać wyznaczone sportowe cele. Do tego potrzebuje takiego sprzętu, o którym „zapomni” w czasie wyścigu, a jego jedynym zmartwieniem jest maksymalne skupienie na jak najlepszym pokonaniu trasy w jak najlepszym czasie. Takim właśnie przedmiotem ochrony jest kask Bluegrass Legit Carbon.

Nie jestem zawodowcem, jestem coraz starszy, lata lecą i coraz bardziej zwracam uwagę na bezpieczeństwo i komfort. Gdy przebieram się za kolarza górskiego to jednym z najważniejszych aspektów jest moje bezpieczeństwo. Tak właśnie jest z kaskiem Bluegrass Legit Carbon. Idealnie dobrałem rozmiar (XL 60/62), po zamknięciu klamrą Double-D poczułem się mega komfortowo, a komfort ten utrzymywał się także podczas jazdy.

Jeżeli odwiedzasz bike parki, jeździsz szybko, startujesz amatorsko w zawodach, chcesz czuć się bezpiecznie i komfortowo to spokojnie możesz sięgać po sprzęt z najwyższej grupy dedykowany dla zawodników. Bluegrass Legit Carbon jest właśnie takim sprzętem.

Od producenta otrzymujesz w dedykowanej torbie kask wykonany z karbonu wyposażony w system MIPS-E2®. Komfortowa i łatwa do utrzymania wyściółka pozwoli szybko zaprowadzić higienę. Rozmiar dla siebie dobierzesz idealnie wśród pięciu skorup, które oferuje producent, a system wentylacji dostarczy odpowiednią ilość powietrza do wnętrza. Dodam do tego bardzo wysoki poziom wykonania oraz dbałość o detale i otrzymujemy kask, który warto brać pod uwagę przy poszukiwaniu bardzo dobrej ochrony głowy. Cena… komfort i bezpieczeństwo jest cenne, dlatego celowo nie podaję ile to kosztuje. W czasach szybko zmieniających się cen zachęcam odwiedzić najbliższy sklep lub odszukać Bluegrass Legit Carbon w internetowych sklepach.

Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Elastyczny daszek z systemem wypięcia podczas upadku.
Bluegrass Legit Carbon to kompleksowa propozycja dla zawodnika i wymagającego kolarza górskiego.

O marce Bluegrass

Bluegrass to włoska marka stworzona w 2010 roku. Wśród produktów oferowanych przez firmę Bluegrass można znaleźć między innymi kaski fullface, openface a także kaski typu orzech. Poza kaskami marka Bluegrass oferuje ochraniacze oraz rękawiczki. Wszystkie produkty włoskiego producenta opatrzone są certyfikatami bezpieczeństwa i spełniają wszystkie wymagane normy.

Oficjalna strona: met-helmets.com/en/bluegrass
Dystrybucja: velo.pl
Media: facebook, instagram, twitter, vimeo, youtube, pinkbike