Panie i Panowie Diverse Downhill Contest oficjalnie startuje już w najbliższy weekend tj. 25-26 kwietnia w Myślenicach. Nie to nie deja vu, podobnie jak w zeszłym sezonie inauguracja Pucharu Polski w zjeździe odbędzie się w Myślenicach na górze Chełm i tu uwaga na mocno zmodyfikowanej trasie!!! Nowe bandy, 6-metrowa hopa, nowe techniczne elementy trasy sprawiają iż jest ona przyjemniejsza w jeździe, bardziej płynna i szybsza (zdjęcia trasy na freestyle.pl/downhill – zakładka Myślenice).

Ciekawe czy i w tym roku pobijemy rekord frekwencji? Zobaczymy również kto odrobił zadanie domowe spędzając jesień i zimę na intensywnych treningach. Jeżeli tak jak my jesteście spragnieni rywalizacji na najwyższym poziomie i na najlepszych trasach dh to nic prostszego jak tylko spakować rower tudzież resztę niezbędnych atrybutów i 25 kwietnia zameldować się w biurze zawodów przy dolnej stacji poczwórnej kolejki krzesełkowej na Chełmie. Ruszył oficjalny serwis WWW imprezy pod adresem freestyle.pl/downhill, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje odnośnie uczestnictwa. Start w zawodach jest otwarty zarówno dla amatorów jak i zawodników z licencją, przy czym Ci ostatni dodatkowo walczyć będą o punkty Pucharu Polski.

Kolejne edycje tegorocznego cyklu Diverse Downhill Contest odbędą się: 19 maja góra Żar [Międzybrodzie Bialskie], 19 lipca góra Stożek [Wisła], 23 sierpnia ta lokalizacja zostanie podana w trakcie sezonu ponieważ na razie nie chcemy zapeszać.

Z gorących komunikatów technicznych z ostatniej chwili:

Dojazd samochodem do dolnej stacji poczwórnego wyciągu krzesełkowego jest możliwy, jednak w celu uniknięcia zatargów ze stróżami prawa w niebieskich kombinezonach konieczne jest posiadanie oficjalnej plakietki uprawniającej do wjazdu i postoju. Zezwolenia są do odbioru w biurze zawodów za pozostawieniem kaucji zwrotnej w wysokości 50 zł. Ze względu na ograniczoną liczbę wjazdówek decyduje kolejność ich odbioru na zasadach „kto pierwszy ten lepszy” – jeden zawodnik może otrzymać tylko jedną sztukę.

Aby w niedzielę przed samym startem uniknąć zamieszania, w miarę możliwości prosimy o zapisywanie się na zawody w sobotę, zostawiając sobie i innym margines czasowy na niedzielny poranek i oficjalny trening zamiast blokowania kolejki do zapisów.

Godziny otwarcia biura zawodów:
Sobota, 25.06.2009r., 14:00 – 18:00
Niedziela, 26.04.2009r., 07:00 – 10:00

Diverse Downhill Contest 2009

Oficjalnym sponsorem Diverse Downhill Contest jak widnieje w tytule imprezy jest firma odzieżowa Diverse, a wsparcie energetyczne dostarcza Red Bull.