REKLAMA

Dużymi krokami zbliża się inauguracja sezonu zjazdowego w górach, wielu z was zastanawia się jak wszystko będzie w tym roku wyglądało. Wychodząc naprzeciw wszelkim insynuacjom podajemy oficjalne informacje. Diverse Downhill Contest rozpoczyna się 26 kwietnia w Myślenicach na górze Chełm. Kilka dni temu uruchomiona została strona internetowa cyklu pod adresem freestyle.pl/downhill – znajdziecie na niej wszelkie niezbędne informacje. (prosimy o zapoznanie się z regulaminem)

Informacja dotycząca zawodów w Myślenicach i godzin otwarcia wyciągu krzesełkowego. Trasa zawodów znajduje się przy 4-osobowym wyciągu krzesełkowym.

18-19 kwiecień – czynny czteroosobowy wyciąg krzesełkowy.
24-26 kwiecień – czynny czteroosobowy wyciąg krzesełkowy – dokładne godziny podane zostaną w najbliższych dniach

Trasa zawodów powinna zostać ukończona w sobotę 18 kwietnia. Po trasie jeździć będzie można od niedzieli czyli 19 kwietnia. Udział w zawodach zapowiedział już Słowak – Filip Polc, a także brytyjski team 4mountains jeżdżący na polskich ramach Zumbi.

Co się zmienia w sezonie 2009?

Zawody są dwudniowe – wszyscy zawodnicy z licencją PZKol muszą stawić się na obowiązkowy trening w sobotę, czyli dzień przed zawodami. Wszystkie kategorie Hobby mogą, lecz nie mają obowiązku treningu w sobotę. Co to oznacza w praktyce? Hobbyści mogą zapisać się na zawody w dniu zawodów, zawodnicy z licencją PZKol nie mogą tak uczynić.

Jak się zarejestrować na zawody?

1. Należy zapisać się on-line na stronie race-timing.pl, zapisy przyjmowane są do dnia 22.04.2009 (włącznie – dotyczy zawodów w Myślenicach).

2. Wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na stronie zawodów. Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć oświadczenie rodziców (opiekuna prawnego) wyrażające zgodę na uczestnictwo w zawodach, które jest dostępne na stronie zawodów.

3. Dostarczyć wypełniony formularz do biura zawodów w dniu poprzedzającym zawody lub w dniu zawodów (Zawodnicy z licencją PZKOL zapisują się tylko i wyłącznie w przeddzień zawodów).

Pamiętaj zapisując się on-line, lub w przeddzień zawodów wpisowe wynosi 35 zł. Zapisując się w dniu zawodów wpisowe wynosi 45 zł !!!

Dlaczego zapisy on-line?

Zapisy taki pozwolą wyeliminować błędy w nazwiskach, klubach itp. powstałe wskutek zapisów podczas zawodów (formularze zgłoszeniowe często są mało czytelnie wypełniane przez zawodników), usprawnią działanie biura zawodów.

Szczegółowe informacje znajdziecie na freestyle.pl/downhill.