Wybaczcie zwłokę w oficjalnym komunikacie, wiele perturbacji i pertraktacji wymagało uzyskanie wszelkich formalności i pozwoleń – Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowym odbędą się 30 sierpnia 2009 r. w Ustroniu na Czantorii. Zależało nam na tej lokalizacji – jednej z pionierskich i kultowych miejscówek dh – którą pod koniec sierpnia mamy w planie zreaktywować i na całkiem nowej trasie zorganizować najważniejsze zawody wyłaniające Mistrzów Polski. Starsi z was pewnie jeszcze pamiętają lata świetności tej górki, kiedy ścigała się tu czołówka europejska, później przez kilka lat z różnych powodów był zakaz poruszania się rowerów w górę i w dół, aż wreszcie po niezliczonych negocjacjach i lobbingu nieśmiało jeszcze, ale zaczyna świecić światełko w tunelu. Te pierwsze zawody po tak długiej przerwie na Czantori będą swego rodzaju testem przed nawiązaniem szerszej i długoterminowej współpracy. Wiele będzie zależało od waszej dojrzałości i zaangażowania rozumianego jako podporządkowania sportowemu regulaminowi imprezy i zdroworozsądkowym zasadom porządku i bezpieczeństwa – tak aby uniknąć niepotrzebnych napięć i konfliktów z innymi użytkownikami kolejki, a przede wszystkim z gospodarzami kolei i pracownikami nadleśnictwa. Na Czantorii z racji pory wakacyjnej pod koniec sierpnia kumuluje się familijny ruch wycieczkowy, przekłada się to na dodatkową publikę, ale niesie z sobą również zagrożenia ze strony nieuświadomionych turystów. Będzie to również test naszych możliwości organizacyjnych, mamy nadzieję, że tak jak do tej pory Diverse Downhill Contest i oficjalne Mistrzostwa Polski spełnią wasze oczekiwania, a nam uda się godnie nawiązać do tradycji i na stałe wpisać imprezę na Czantorii w kalendarz imprez DH.

Nowa trasa na Czantorii będzie bardzo ciekawa i zróżnicowana, od zawodników będzie wymagać wszechstronnych umiejętności: będą bardzo techniczne fragmenty w lesie, będzie sporo kręcenia korbą, będą szybkie otwarte zakrety na łąkach, nie zabraknie też dużych skoczni, a wszystko to w okolicach 4 min jazdy. Szczegółowe informacje wkrótce.

Tytularnym sponsorem imprezy jest marka odzieżowa Diverse, wsparcie energetyczne zapewnia Red Bull, wsparcie techniczne Duncon i Dobre Sklepy Rowerowe.

Mistrzostwa Polski Diverse DH Contest