23 maja 2009. Sobota. Dzień jak co dzień ale nie dla prowincji Skarżyska. W tym dniu odbędzie się 2 edycja festiwalu rowerowo-muzycznego Skafunder Bike Fest. Cały rok minął na organizowaniu mniejszych Jamów, w celu przygotowań finansowych do tego jednego najważniejszego. Na hali zostanie przygotowany kolejny rytm 3 hop z drewnianymi wybiciami (1,93 wys) oraz 6 metrowym speadboxem. A wszystko po to, aby zrobić wam dobrze. Dodatkowo 23 maja nie jest sztywną datą, ponieważ jak to u nas zazwyczaj bywa, impreza zaczyna się minimum dzień wcześniej. W piątek wieczorem robimy dens przy Dj Ramone – lokalny gangster z pogranicza ragi i hip hopu, wypełni hale soundem pięknym i niesamowitym. Wyświetlimy filmy o tematyce X. Rowerzyści będą mogli poćwiczyć przy sztucznym oświetleniu. Wszystko w ramach integracji przed-festiwalowej. Zapraszamy wszystkich, dla których weekend przed TV nie jest formą samorealizacji.

Sobota w skrócie – robimy Jam selekcje 2h – z którego zostanie wybranych 10-15 najlepszych zawodników. Następnie 3 przejazdy finałowe, z czego dwa najlepsze brane pod uwagę podczas oceny. Kolejne floł, to Best Trick on Dirt oraz Best Trick on Drop – juror ocenia i wybiera najlepszego Besta.

Druga część festu to After Party. Bo przecież bez balangi obyć się nie może. Na ring Klubu Semafor zostanie dostarczony najlepszy stuff w postaci Al.-Fatnujah, Cinq G, Cheeba, Anjah, Idealny Selektor oraz gitarowe rżnięcie trąbkowo regałowe – Skafander Faso. Panowie – wciągamy piwne brzuchy i golimy mustasz. Panie – w stanikach nie wpuszczamy, selekcja na wejściu wyposażona w rentgen okularowy – prosto z filmu 007.

Nocnik dla Riderów 25zł/doba (pozostało 15 miejsc) – kontakt gg 4970430 brk.

Wpisowe 15zł. (osoby poniżej 18 roku życia pisemna zgoda rodziców + telefon do mama/tata)

Rejestracja Bikerów na skafunderbikefest.com

Startujący bikerzy nie płacą za całą imprezę (oprócz wpisowego). Na każdego kolarza startującego w zawodach przypada 1 osoba towarzysząca wchodząca za free. Wjazd na piątkową bibe 5zł. Wjazd na cały sobotni event 15zł.

Selekcja: Panowie w dresach stanowcze NIE.

Rozkład Jazdy MTB:
15:00-17:00 Jam Selekcja
17:15-18:00 Zawody
18:15 -18:45 Best Trick on Dirt
18:45 – 19:15 Best Trik on Drop
19:30 Rozdanie Nagród

Rozkład Jazdy PKP After Party:
Skafander Faso – CK
Idealny Selektor – KRK
Anjah – Vava
Cheeba – East West Rockers
Cinq G – Vava
Al Fatnujah – Lublin

Skafunder Bike Fest 2009

Organizatorzy:
SKAFUNDER TEAM; RECEVENT

Wspierają nas:
Urząd Miasta, Miejskie Centum Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Kultury, Red Bull, Stiff-Art

Sponsorzy:
Dartmoor, Fox, Avans, Extremeevents,

Patroni Medialni:
HCFR, DH-Zone, Exsport, 43RIDE, cykloza, skarżysko24, mtb.kielce,

Noclegi w Skarżysku-Kamiennej:
info 1
info 2
info 3