Stożek w Wiśle to wyjątkowe miejsce: ciche, spokojne, sprzyjające rowerzystom, z bardzo sympatyczną obsługą wyciągu, to także miejsce gdzie przed pięciu laty rozegrano pierwsze zawody z cyklu Downhill Contest, sam organizator zawodów Tomek Gagat mówi iż „ma ogromny sentyment do tego miejsca”. Stożek przeszedł już 5 imprez rowerowych w tym 2 razy Puchar Polski, Mistrzostwa Polski w 2008 roku jednakże totalne oblężenie, apogeum Stożek przeżyje w najbliższy weekend. Rozpoczęcie sezonu to zawsze impreza na której Wy zawodnicy stawiacie się najliczniej. Zawody w Wiśle to inauguracja sezonu downhillowego nie tylko w Polsce ale również europie środkowo-zachodniej stąd też udział w Diverse Downhill Contest potwierdziło już wielu zawodników m.in. jeżdżący w barwach Red Bull – Filip Polc a także zawodnicy z Czech, Słowacji, Ukrainy i Rosji.

W zeszłym roku podczas zawodów otwierających sezon w Myślenicach udział wzięło 449 kolarzy, czy w tym roku rekord frekwencji zostanie pobity? Czy polscy zawodnicy poradzą sobie z tak silną międzynarodową obsadą? Czy na trasach zjazdowych zawodów z cyklu Diverse Downhill Contest pojawią się tysiące kibiców, zagrzewających Polaków do walki z ich zagranicznymi przeciwnikami ? Tego wszystkiego dowiemy się już 25 kwietnia w Wiśle na stoku Stożek gdzie wszelkie prognozy zapowiadają pogodę za milion dolców! Zapraszamy wszystkich zawodników, amatorów zjazdu i mocnych wrażeń a także kibiców do Wisły w najbliższy weekend.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się na oficjalnej stronie zawodów pod adresem downhillcup.eu.

Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest producent odzieży – marka Diverse, skrzydeł zawodnikom dodaje Red Bull a sponsorami wspierającymi jest X-Box 360 oraz Duncon.

Informacje techniczne:

• Na drodze dojazdowej pod wyciąg (od miejsca gdzie kończy się droga asfaltowa) prosimy o rozsądne parkowanie samochodów, tak aby w razie potrzeby interwencji karetka pogotowia nie miała zablokowanej drogi.

• Dla samochodów Teamowych (Busy) i namiotów Teamowych będzie specjalnie wyznaczone miejsce blisko wyciągu (łąka po prawej stronie, obok „grzybka”-restauracji Lecha)

• Biuro zawodów znajduje się w „grzybku”- restauracji Lecha

• Prosimy o zapisywanie się na zawody w sobotę, ułatwi to sprawną pracę biura zawodów, a także zaoszczędzi Wam czas na treningi w niedzielę.

Harmonogram czasowy:
Przeddzień zawodów 24.04.2010
14:00 – 18:00 – przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych (zawodnicy z licencją PZKol zapisują się tylko i wyłącznie w dzień przed zawodami)
14:00 – 15:30 – obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
15:30 – 18:00 – obowiązkowy trening z zatrzymywaniem (dotyczy zawodników z licencją PZKol)

Dzień zawodów 25.04.2010

8:00 – 10:00 – zapisy
godz. 8:00 – odprawa służb zabezpieczających
godz. 8:15 – 11:30 – trening
godz. 12:00 – 14:00 – eliminacje
godz. 14:30 – finały
godz. 16:30 – dekoracja zwycięzców