Do mapy polskich miejsc przyjaznych downhillowi za sprawą Diverse Downhill Contest dołącza Szczawnicy, gdzie na stokach góry Palenica specjalnie dla Was zbudowaliśmy nową trasę zjazdową. Trasa jest „inna” aniżeli dotychczasowe znane wam z zawodów Diverse Downhill Contest. Ukształtowanie terenu sprawia, iż jest ona miejscami bardzo stroma, znajdziecie na niej kilka „ścianek”, wiele band i trzy niewielkie skocznie. Trasa jest płynna, szybka są też na niej miejsca gdzie trzeba nacisnąć mocniej na pedały. Zjazd czołowych zawodników przewidujemy iż będzie oscylował w przedziale 2:10 – 2:20 min.

Zdjęcia trasy na downhillcup.eu/szczawnica.html – foty zrobione po pierwszych testowych jazdach, czyli na nierozjeżdżonej trasie, obecnie pojawiają się na niej coraz liczniejsze korzenie, co sprawia iż trasa robi się ciekawsza.

Zapisy online:

Do czwartku 08.07.2010 do godziny 24:00 trwają zapisy online na stronie downhillcup.eu – zakładka zgłoszenia.

Pamiętaj zapisując się on-line, lub w przeddzień zawodów wpisowe wynosi 35 zł. Zapisując się w dniu zawodów wpisowe wynosi 45 zł !!!

Zapisy online pozwolą wyeliminować błędy w nazwiskach, klubach itp. powstałe w skutek zapisów podczas zawodów (formularze zgłoszeniowe często są mało czytelnie wypełniane przez zawodników), usprawnią działanie biura zawodów.

Palenica to góra na której w słoneczne dni z usług wyciągu krzesełkowego korzysta bardzo dużo turystów, dlatego prosimy bardzo o stosowanie się do poleceń obsługi wyciągu. Do dyspozycji rowerzystów będzie co drugie krzesełko.

Diverse Downhill Contest wkracza na nowe tereny, podobnie jak w zeszłym roku specjalnie dla wszystkich Polskich zjazdowców serwujemy nową miejscówkę ze świeżutką nową trasą na której będziecie mogli szkolić swoje umiejętności. Tym razem padło na malowniczą górską miejscowość położoną w powiecie nowotarskim. Mowa tu o Szczawnicy, która w najbliższy weekend stanie się areną zmagań całej polskiej braci downhillowej. Oprócz rodzimych zawodników udział w imprezie zapowiedziała również ekipa Łotyszy i Estończyków.

Co nowego przyniesie trasa na Palenicy, czy na stałe wpisze się w kalendarz imprez Diverse Downhill Contest, czy mieszkańcy Szczawnicy to zagorzali kibice, którzy licznie wstawią się na zawodach i będą gorąco zagrzewali zawodników do walki ? Czy klasyfikacja generalna pucharu Polski wśród najlepszych zawodników zmieni się? Wszystkiego dowiemy się już w najbliższy weekend 10-11 lipca, który według wszelkich prognoz pogody przewertowanych w dniu dzisiejszym ma być piękny, ciepły i słoneczny. Pakujcie się i do zobaczenia w Szczawnicy!

Harmonogram:
Sobota 10.07
14:00 – 18:00 – zapisy w biurze zawodów. Zawodnicy z licencją PZKOL zapisują się tylko i wyłącznie w sobotę
14:00 – 15:30 – obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
15:30 – 17:00 – obowiązkowy trening z zatrzymywaniem (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
17:00 – 18:00 – Trening non-stop dla Top zawodników(według wyników z pierwszej edycji Diverse Downhill Contest) : Elita – pierwsze 15 miejsc, pozostałe kategorie pierwsze 5 miejsc.

Dzień zawodów 11.07.2010

8:00 – 10:00 – zapisy
godz. 8:30 – odprawa służb zabezpieczających
godz. 9:00 – 11:30 – trening
godz. 12:00 – 14:00 – eliminacje
godz. 14:15 – finał
godz. 17:00 – dekoracja zwycięzców

Biuro zawodów mieści się przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Palenicę obok restauracji.

Z racji iż zawody na Palenicy odbywają się po raz pierwszy bardzo prosimy o dostosowanie się do zaleceń obsługi wyciągu, aby po zawodach miała ona pozytywne zdanie o zjazdowcach. Do dyspozycji rowerzystów jest co drugie krzesło na którym możecie wieszać rowery na hakach (rower zakładacie i ściągacie sami) lub klasycznie wieszać za siodełko na rurach. Pamiętajcie aby opuszczać pałąk zabezpieczający (wyciąg jeździ bardzo szybko 4-5 m/s, jazda bez opuszczonego pałąka w przypadku awaryjnego hamowania może spowodować wypadnięcie z krzesełka).

Ceny biletów:
Przy zakupie karnetu 10 wyjazdów – 50 zł (obowiązuje w weekendy)
Bilet jednorazowy – 8 zł

Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest producent odzieży – marka Diverse, skrzydeł zawodnikom dodaje Red Bull a sponsorem wspierającym jest X-Box 360