Enduro Trophy w Świeradowie – Zdroju

Zeszłoroczna edycja Enduro Trophy w Świeradowie – Zdroju przeszła do historii nie tylko jako pierwsze zawody ednuro w Polsce, organizatorzy od razu postawili poprzeczke bardzo wysoko, trasa pokazała wszystko co najlepsze w Górach Izerskich i bynajmniej nie miało to nic wspólnego z szutrowymi drogami z których są znane. A w tym roku będzie jeszcze ciekawiej!

Ok. 1700m przewyższenia i 35km do pokonania. Odcinki Specjalne zostały przedłużone o fragmenty, które w zeszłym roku wydawały sie nieprzejezdne a wiosenne intensywne opady jeszcze “poprawiły” trasę w miejscach gdzie była zbyt łatwa…

 Dodatkową atrakcją będzie ekipa z Extreme Sport Channel kręcąca materiał o tej nowatorskiej formule zawodów, gdzie oprócz rywalizacji, która schodzi na dalszy plan, ważniejsza jest integracja zawodników podczas wspólnej “wyrypy” na trudnych technicznie trasach.

Nie można także nie wspomnieć o tzw. OS6 – czyli after party, które trwa do póżnych godzin nocnych a jego ukończenie bywa trudniejsze niż zmagania z trasą :-).

 Zapraszamy do Świeradowa już w najbliższa sobote 11 września. Start zawodów z dolnej stacji Kolejki Gondolowej na Stóg Izerski o godzinie 9-tej. Rejestracja na stronie organizatora: www.HorizonFive.com