W sobotę 2 października „do boju” w ramach Silesian Skate Show na bytomskim skateparku ruszyli miłośnicy bmx-ów. Jak przystało na finał trzyczęściowej imprezy, było niezwykle widowiskowo. Do dyspozycji uczestników, oprócz stałego wyposażenia skateparku była również specjalnie rozłożona na zawody rampa, na której najbardziej zaawansowani wykonywali spektakularne ewolucje na dużej wysokości.


O tym, że było naprawdę ekstremalnie mogą świadczyć dziesiątki sińców, zdartych łokci i kolan – obyło się na szczęście bez poważniejszych kontuzji. Zwycięzcą w tej formule został specjalista od backflipów – Bartek Trembanowski. Obok rywalizacji dirt jump odbywały się również wolne przejazdy w formie Jamu. Tutaj najlepiej zaprezentowali się: Piotr „Leszczu” Leszczyński (bmx) i Mateusz Kowalski (mtb). Sobotnia Silesian Skate Show była ostatnią tegoroczną odsłoną trzyczęściowej imprezy na bytomskim obiekcie. Wcześniej, w lipcu rywalizowali deskorolkarze, a we wrześniu rolkarze.

Za organizacje oraz profesjonalne przygotowanie zawodów odpowiadają Osir Bytom, Stowarzyszenie Skatepark „Garaż” oraz Jamajevents. Do zobaczenia w przyszłym roku ! In touch !