Fabiena Barel nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nie tylko z powodu świetnych wyników sportowych, udziału w filmach rowerowych, ale również z zaangażowania w akcje charytatywne. Ostatnią jego inicjatywą jest seria imprez Urge Events.

 

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się wydarzenie, które łączy cechy wyprawy w najdalsze zakątki świata, szaleńczego wyścigu startującego z 5000m a kończącego na 1000m n.p.m. i akcji charytatywnej, której celem jest pomoc ludziom w krajach trzeciego świata. Brzmi nieprawdopodobnie? Jednak z takimi sławami MTB jak Wade Simmons, Nico Vouilloz, Darren Berrecloth, Remy Absalon nawet tak szalony pomysł ma szansę powodzenia. 

Oczywiście nie tylko nazwiska wpisane na listę startową Urge Events sprawiły, że obie dotychczas przeprowadzone edycje w Kenii i Nepalu były jednymi z najbardziej spektakularnych imprez rowerowych jakie miały miejsce na świecie. Na takie miano zasłużyły dzięki rozgrywaniu w zapierających dech w piersiach sceneriach w najbardziej dziewiczych miejscach na ziemi. Ponadto zawodnicy o własnych siłach wnoszą rowery na miejsce startu znajdujące się na wysokości 5000m n.p.m. a sam wyścig to kilkadziesiąt kilometrów zjazdu przy różnicy wysokości sięgającej kilku tysięcy metrów! 

Temu wszystkiemu przyświeca misja pomocy charytatywnej. Poprzednie dwie edycje w Kenii i Nepalu miały na celu uzbieranie pieniędzy na wykopanie studni, wybudowaniu szkoły, zorganizowaniu centrum MTB w tych krajach.

 

Lokalizacja, dokładna data i lista zaproszonych pro-riderów Urge Event 2011 są trzymane na razie w ścisłej tajemnicy. Jednak najbardziej rewolucyjną zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest zaproszenie do udziału dwójki amatorów, którzy w ramię w ramię z żywymi legendami MTB będą musieli pokonać swoje słabości zmagając się chorobą wysokościową, fizycznym wyczerpaniem i trudnościami na trasie. 

Wszyscy chętni do podjęcia wyzwania mogli zgłaszać swoje rowerowe CV poprzez formularz na oficjalnej stronie do 15. września. Następnie ze zgłoszeń z całego świata wybrano szczęśliwą dwudziestkę riderów, którzy już w następny weekend pojadą do słonecznego Sant-Tropez wziąć udział prowadzonym przez Fabiena Barel i Sabrine Jonnier obozie treningowym, podczas którego zostanie wytypowana dwójka (jedna kobieta i jeden mężczyzna), która pojedzie na Urge Event 2011 

Tutaj niezmiernie miło nam poinformować, że w szczęśliwej dwudziestce zaproszonej na Training Camp jest polska riderka Agnieszka Balcerek, doskonale znana z tras EMTB Enduro Trophy. Agnieszka, trzymamy za Ciebie kciuki!

 

Już wkrótce relacja z oficjalnej prezentacji i obozu treningowego Urge Event 2011, a na razie zachęcamy do zobaczenia oficjalnej video zapowiedzi Urge Event 2011. 

http://www.youtube.com/watch?v=QXmG4FbDScQ  <————————-