W samym środku zimy ośrodek ,,Czarna Góra”, wraz ze Stowarzyszeniem ,,Park Rowerowy Czarna Góra”, przygotował nietypową atrakcję. 23 stycznia 2010 (sobota) zostaną rozegrane otwarte zawody rowerowe w slalomie po śniegu.

Zawodnicy będą ścigać się indywidualnie po trasie wyznaczonej na jednym ze stoków narciarskich. Ze względów bezpieczeństwa stok będzie niedostępny dla narciarzy. Podobnie jak w tradycyjnych zawodach w zjeździe rowerowym, rozegrane zostaną eliminacje oraz przejazd finałowy.
Slalom zostanie rozegrany bez podziału na kategorie. Zawodnicy muszą być wyposażeni w kaski typu full-face, zbroje i ochraniacze na kolana. Zabroniona jest jazda na oponach z kolcami.

Na zawody można zapisać się w biurze zawodów (Karczma ,,Czarna Góra”) 23.01.2010 w godz. od 9:00 do 10:30 lub drogą elektroniczną do 22.01.2010 do godz. 12:00, przesyłając na adres zapisy@parkrowerowy.pl następujące dane: imię, nazwisko, nr pesel, nr tel., adres e-mail oraz ew. nazwę klubu. Ze względów organizacyjnych w zawodach może wziąć udział max. 100 osób. Opłata startowa wynosi 50 zł.

Do wygrania będą nagrody niespodzianki ufundowane przez ośrodek ,,Czarna Góra”, akcesoria rowerowe ufundowane przez firmę S.S.C. Artykuły sportowe Sp. z o.o. – wyłącznego dystrybutora rowerów Trek i Gary Fisher w Polsce oraz obiad dla 2 osób w restauracji ,,Hubertus” w dniu zawodów.

Program zawodów:
godz. 9:00-10:30 zapisy w karczmie „CZARNA GÓRA”
godz. 9:00-11:00 obowiązkowe przejazdy treningowe
godz. 11:00 rozpoczęcie zawodów
ok. godz. 15:00 rozdanie nagród