REKLAMA

                 Tegoroczne zawody Diverse Downhill Contest na górze Żar zaliczane do Pucharu Polski, w przeciwieństwie do zeszłego roku rozegrane zostały w asyście  wyśmienitej pogody. Słoneczko świeciło całą niedzielę, temperatura istnie letnia sięgająca 28 stopni sprawiła, że ogromne ilości kibiców przez cały dzień wędrowało stokiem góry Żar kibicując zawodnikom.

Na listach startowych odnotowało się blisko 220 zawodników z 5 krajów. Jak widać Polskie zawody – Diverse Downhill Contest cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród obcokrajowców. Po raz kolejny gościli u nas Czesi, Łotysze oraz zachęceni Wiślańską edycji zawodów  Austriacy i Niemcy.

Szybka trasa na Żarze liczyła 2250 metrów. Najszybciej pokonał ją Sławek Łukasik [Frower Power] uzyskując znakomity czas 2 min 25,82 sekundy !  Sławek dopiero co wrócił z Mistrzostw Świata podczas których zajął 10 lokatę i od raz pokazał że jest w znakomitej formie. Ten młody zawodnik to nasza nadzieją na wyniki na europejskim i światowym podwórku. 

O zdanie na temat, zawodów oraz swoich odczuć zapytaliśmy 3 osoby:  Zwycięzcę kategorii Elita – Arkadiusza Perina,  Łukasza Gwoździa [Rockets Crew] po raz kolejny punktującego na podium   Pucharu Polski w kategorii Elita  oraz ciekawą osobowość, która niedawno rozpoczęła ściganie na zawodach a już sporo namieszała w kategorii Kobiety – mowa tu o Soni Skrzypnik z Bytomia. 

Arkadiusz Perin [Diverse Extreme Team]

„Udany weekend; zawody, treningi, wynik, atmosfera i pierwsze miejsce na podium.. :)

 Żar – szybka, fajna, unosząca spod kół kurz i kamienie trasa zapewniła mi wiele wrażeń i zabawy. Cieszę się także z wyniku Łukasza Gwoździa, który  wywalczył świetne drugie miejsce!
Nie mogę się doczekać kolejnej edycji Diverse Downhill Contest, którą Tomasz Gagat wraz z ekipą Frower Power pod przewodnictwem Rafała Wypióra  zapewnili w Zawoi. „
 

Łukasz Gwóźdź  [Rockets Crew]

Zawody Pucharu Polski na Żarze to zdecydowanie najlepsza impreza 2011. Piękna pogoda, szybka trasa, a przez nieobecność dwóch faworytów całego cyklu realną szansę na podium miało kilku zawodników. Ta sytuacja dodatkowo wszystkich motywowała do szybkiej i widowiskowej jazdy. Moje drugie miejsce cieszy mnie tym bardziej, że na Żarze pojawiło się kilkunastu silnych zawodników z zagranicy.”

Sonia Skrzypnik

„Zawody ogólnie uznaję za bardzo udane, chociaż czuję ogromny niedosyt z powodu czterech setnych sekundy, których zabrakło mi do zwycięstwa. Każdy start to dla mnie wciąż nauka. Wyraźnie brakuje mi rutyny, którą mają inne zawodniczki. To był mój pierwszy start na rowerze zjazdowym. Jeździ się oczywiście lepiej niż na sztywniaku ale na zjazdówce nie czuję się jeszcze tak pewnie jak na hardailu. Na Żarze jeździło mi się bardzo dobrze, trasa mi się podobała, była szybka i ciekawa. Pogoda również dopisała, więc zawody na pewno będę dobrze wspominać.”[przyp.red Sonia dopiero od kilkunastu dni posiada rower zjazdowy, wcześniej jeździła na hardtailu]

 Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Elita:

 1. Arkadiusz Perin [Diverse Extreme Team]
 2. Łukasz Gwóźdź [Rockets Crew]
 3. Luscenoks Juris [Burusports Team – Łotwa
 4. Köllner Leopold [Specialized-Mountainbik] – Austria
 5. Hubert Posmyk [Hadronsport.com Weeze]

Kategoria Junior:

 1. Sławomir Łukasik [Frower Power]
 2. Marcin Tarkowski [Freaky Rippers]
 3. Maciej Hojnor [ Top Riders]

Kobiety:

 1. Anna Sojka – Wisła
 2. Sonia Skrzypnik – Bytom
 3. Babčaníková Kateřina [Elitebikes Racing Gang]– Czechy

Masters:

 1. Grzegorz Zieliński [Fundacja SBR]
 2. Osis Gundars [Burusports team] – Łotwa
 3. Wojciech Koniuszewski [Totalbikes SBR]

W poszczególnych kategoriach amatorskich zwyciężyli:

Hobby Full:

 1. Adrian Caputa
 2. Jakub Najdek [Gravity Racing] –Czechy
 3. Przemysław Kita

Hobby Junior:

 1. Dominik Niewiadomy [RMK]
 2. Damian Nowakowski
 3. Łukasz Wojtas [Infernal Team]

Hobby Hardtail:

 1. Mateusz Kostusiak [Freaky Rippers]
 2. Amadeusz Kuczera
 3. Daniel Warchoł

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie www.downhillcup.eu   lub na profilu facebook – http://www.facebook.com/pages/Diverse-Downhill-Contest/109564435745074  na którym na bieżąco mogliście śledzić wyniki eliminacji i finałów w Międzybrodziu Bialskim.

Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest producent odzieży – marka Diverse, skrzydeł zawodnikom dodaje Red Bull a sponsorem wspierającymi jest X-Box 360