Dzisiaj ekipa ILLBIKE ma przyjemność pokazać wam nowe dziecko… Peanut 26”. Wiele osób chciało już tą ramę, gdy tylko pokazaliśmy Peanut’a 24”. Pracowaliśmy nad tą ramą wiele miesięcy zmieniając kilka razy geometrię, ponieważ kochamy perfekcje. Teraz będąc pewni, że geometria ramy jest idealna, możemy przekazać wam ramę do ogólnego użytku. Peanut 26’ jest perfekcyjna do jazdy w streecie jak i parku. Przystosowana do kół 26” świetnie sobie radzi w każdym z tych miejsc. Do jej stworzenia użyliśmy stali Cro-Mo, wielokrotnie cieniowanej, a dodatkowo utwardzonej cieplnie po spawaniu, dlatego jest piekielnie mocna.

Rama była tworzona z myślą o sztywnym widelcu 425mm oraz rozstawie MTB (135*10). Użyliśmy tego rozstawu, aby uzyskać większą sztywność dużego koła. Drugim argumentem użycia takiego rozstawu była możliwość wykorzystania hamulca tarczowego, który ma dużo większą siłę hamowania. Peanut 26” jest bardzo czysty, prosty, co powoduje, że jest ładną ramą. W tym modelu mamy wiele miejsca na oponę. Rzeczą oczywista było przystosowanie ramy pod system Spanish BB oraz zintegrowane stery. Zacisk sztycy także jest zintegrowany – pozwala on nam łatwo i szybko odpowiednio ustawić sztycę w rozmiarze 27,2.

Perfekcyjną geometrię udało nam się uzyskać dzięki zastosowaniu bardzo krótkiej górnej rury (568mm) oraz najkrótszego tylniego trójkąta na rynku, bo tylko 366mm. Wszystkie kąty są takie same jak w Peanucie 24” (który jak wiadomo ma perfekcyjną geometrię). Jeżeli spojrzymy na spawy możemy zauważyć ze są tak perfekcyjne jak w najlepszych ramach aluminiowych. Peanut 26’ jest dostępny tylko w kolorze czarnym, najlepszy na ciężki street.

Specyfikacja:

Materiał: Stal Cro-mo 4130, wielokrotnie cieniowana i utwardzana po spawaniu.

– Górna rura 568mm

– Tylni trójkat 336mm

– Kąt główki (425mm fork) 74”

– Kąt rury podsiodłowej 74,5”

– Rozstaw piasty 135*10mm

– Dystans pomiędzy insertami 132mm

– Zintegrowane stery

– Zintegrowany zacisk sztycy

– Hamulec tarczowy

– Opona 2,3 (67mm)

– Sztyca 27,2mm

Waga 2,29kg

Więcej informacji: Illbike.pl