Downstairs V. Tej imprezy w światku downhillowym nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jak co roku w Ustroniu 23 lipca możecie znów poczuć smak ulicznej walki i prawdziwego, betonowego szaleństwa! Do dyspozycji oddajemy zupełnie nową trasę, na której znajdziecie kilka skoczni, roller’y, dropy, bandy, dużo schodów i kostki brukowej. Od tłumów przypadkowych turystów i przychodzących specjalnie na zawody kibiców oddziela was „tunel” kostek siana i metalowych barierek.

Niezwykłe w Downstairs’ie jest to, że adrenalinę na trasie czują nie tylko zawodnicy, ale także widzowie. Powiecie, że w lesie także, ale w mieście wielu widzów, to przypadkowe osoby, które spędzają spokojne wakacje w uzdrowiskowym kurorcie. Dla nich zwykły skok na schody to karkołomny wyczyn budzący respekt, a zawodnicy postrzegani są jako bohaterowie walczący z prawami fizyki i grawitacji.

Jak wspominaliśmy w zapowiadającym news’ie tym razem główna batalia rozegra się pomiędzy dwoma kategoriami: Hardtail, a Full suspension. Co roku widzieliśmy, że wygrać można na rowerze każdego typu. Trasa skonstruowana jest w taki sposób, że hardtaile nie zauważą różnicy w braku amortyzatora, a full’e nie zmęczą się usiłując ruszyć z miejsca.

Sposób nagradzania zwycięzców jest innowacyjny. Pierwszy raz pieniądze mogą wygrać obie kategorie, czyli hardtail i full. Uznaliśmy po konsultacjach, że wybór kategorii PRO i tak był umowny i zależał od lojalności zawodnika. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategoriach otrzymać można kolejno *500*, *300* i *200*zł. Dla zawodnika, który uzyska czas zawodów mamy przygotowany bonus w wysokości *500*zł!

Mówiąc prostym językiem pula jest większa, pierwszy czas zawodów dostaje tradycyjnie 1000zł, jak w kategorii PRO przez cztery ostatnie lata + dodatkowo szansę na zarobek otrzymują kategorie hobby. Najlepszy Junior otrzyma dodatkowo nagrodę rzeczową. Dla kobiet przygotowana została kategoria LoVelo CUP, gdzie płeć piękna walczyć będzie o gadżety ufundowane przez sponsora – *loveloshop.pl*

Timeline zawodów wygląda następująco:

8:00 – 11:00 (zapisy)
9:00 – 10:45 (treningi)
11:15 – 13:00 (eliminacje)
13:30 – 15:30 (finały)
15:30 – 16:00 (rozdanie nagród)

Biuro zawodów znajduje się przy pijalni wód. Oto link do mapy:

maps.google.com

Wpisowe jak co roku – wbrew tegorocznym trendom na podwyżki wynosi 50zł. Wpisowe obejmuje udział w zawodach i możliwość skorzystania z transportu START-META. Zapisywać można się zarówno w biurze zawodów, jak i na stronie race-timing.pl. Pomiarem czasu zajmuje się firma Stanisławski. Na trasie znajdują się dwa punkty medyczne – w tym jedna karetka. Przy zabezpieczeniu imprezy współpracować będą: Policja, Straż Miejska oraz podobnie jak w zeszłym roku ekipa Freestyle City Festival.

Zdjęcia z trasy zamieścimy na portalach patronów medialnych w kolejnych news’ach oraz na oficjalnym fanpage’u.

Zapraszamy!