Krynica-Zdrój. Tutaj nas jeszcze nie było – i sami nie wiemy do końca czego się spodziewać. Jedno natomiast jest pewne – to nie będzie przejażdżka deptakiem i popijanie wód zdrojowych. Szykujcie się na solidną porcję pełnokrwistego Enduro!

Już 17 września 2011 wielki finał Enduro Trophy 2011! Serdecznie zapraszamy do Krynicy-Zdrój w Beskidzie Sądeckim, gdzie szykuje się najgrubsza impreza enduro w tym sezonie. Trasa ma długość około 40 kilometrów i zawiera najciekawsze ścieżki w okolicy. Ściganie, jak zwykle, będzie odbywać się na pięciu odcinkach specjalnych – podjeździe i trawersie, na których trzeba będzie wykazać się żelazną kondycją, oraz trzech odcinkach zjazdowych, z których każdy ma odmienną charakterystykę. Nie zabraknie korzeni i kamieni na zjeździe poprowadzonym szlakami pieszymi, o odpowiedni dla organizmu poziom endorfin i adrenaliny zadba trasa typowo zjazdowa, a na dokładkę zaserwujemy wam długi, niemal interwałowy zjazd, ze sporą ilością krótkich ścianek pod górę. Najwyższym punktem na trasie jest wznosząca się na 1114 m n. p. m. Jaworzyna, więc nie zabraknie też okazji do podziwiania piękna Beskidu Sądeckiego.

Baza zawodów znajdować się będzie w samym centrum Krynicy, przy restauracji „Pod Zieloną Górką”, tam też odbędzie się impreza kończąca serię Enduro Trophy w sezonie 2011. Przypominamy, że wśród najwytrwalszych, którzy wystartowali  w co najmniej 3 edycjach Enduro Trophy (nie licząc „rozgrzewkowej” edycji w Stroniach Śląskich) zostanie rozlosowana rama enduro Nicolai Helius AM o wartości kilku tysięcy złotych. Nie może was tam zabraknąć.

Więcej informacji, w tym plan zawodów i mapa trasy już wkrótce pojawi się na stronie organizatora – http://horizonfive.com. Zapraszamy!

Zawody w Krynicy odbędą się pierwszy raz, dlatego liczymy na wasze opinie. Czy Krynica stanie się kolejnym po Brennej, żelaznym punktem, bez którego Enduro Trophy nie może się odbyć? To zależy tylko od was! Przyjedźcie i przekonajcie się, serdecznie zapraszamy!