JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W końcu możemy zaprezentować helmetcama z tzw. Powerówki na Mosornym Groniu w Zawoi, na której 18 września 2011r. odbędzie się ostatnia runda Pucharu Polski, a jednocześnie Diverse Downhill Contest. Trasa wymaga jeszcze ostatnich retuszy w postaci otaśmowania i dobudowania hopy na wyjściu z lasu przed finiszem oraz postawienia drewnianych konstrukcji, urozmaicających przejazd po łąkach, a ponadto wyłożenia drucianej siatki na deskach. Poza tym nadal pracujemy nad wizerunkiem megaskoczni pod szóstą podporą, ażeby jeszcze bardziej zachęcała do lotów (skocznia nadal czeka na śmiałka, który ją rozdziewiczy. Nie mniej już teraz można śmigać po Powerówce, czy to w ramach przygotowań do Pucharu Polski, czy po prostu na czilu. Wyciąg krzesełkowy, należący do Polskich Kolei Linowych SA, jest czynny codziennie od 10.00 do 17.00 i uruchamiany co pół godziny. Natomiast w „pucharowy” weekend wyciąg będzie pracował non-stop od godziny 9.00 do godziny 17.30. Dla rowerzystów przygotowano specjalną ofertę w postaci 10-cio przejazdowego lub całodniowego karnetu za 50 zł. Wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać na ostateczne starcie w walce o Puchar Polski, odsyłamy na stronę Freestyle.pl/Diverse-Downhill-Contest-Zawoja, poprzez którą mogą się zarejestrować w kolejce do tego trofeum.

Powerówka, Mosorny Groń, Zawoja (Poland) from Frower Power on Vimeo.

Kolejny helmetcam prezentuje tzw. Crwisty F1rsztyk, zbudowany na finał Pucharu Skrzata, który odbędzie się w przeddzień zawodów o Puchar Polski. Trasa, choć tworzona z myślą o najmłodszych downhillowcach, poza zawodami może stanowić ciekawy freeride’owy przerywnik pomiędzy zjazdami po Powerówce. Dlatego zapraszamy również do ujeżdżania tego wariantu, który w dolnym biegu łączy się z Powerówką, a na czas zawodów będzie miał oddzielnie otaśmowany przebieg po polanie, na której planujemy ustawić metę dla skrzatów. Tym razem, obok skrzatów, dopingować będziemy także starszym Riderom (w tym dziewczynom), do czternastego roku życia, dla których utworzyliśmy oddzielną kategorię. W ten sposób w downhillowy weekend w Zawoi każdy, bez względu na wiek, będzie miał okazję popisać się swoimi umiejętnościami – jeśli nie w Pucharze Polski, to w Pucharze Skrzata. A warto, bo uczestników ostatniej rundy skrzacich ściganek będziemy dekorować buffami oraz pamiątkami przywiezionymi z Mistrzostw Świata w Champery, zaś dla tryumfatorów mamy limitowaną edycję suwenirów z sygnaturą. Poza tym, jak zwykle, rozdamy sporo innych gadżetów, cukierów i grillowanych kiełb. Zatem trenujcie brzuchy i rejestrujcie się poprzez stronę FrowerPower.com/Puchar-Skrzata-Rejestracja, bo na miejscu nie będzie na to zbyt wiele czasu. Chociaż otworzymy biuro zawodów już o 8.30, to o 9.00 chcemy rozpocząć treningi, by o 11.00 odpalić stopery. Wpisowe na Puchar Skrzata tradycyjnie wynosi 30 zł.

Crwisty F1rsztyk, Mosorny Groń, Zawoja (Poland) from Frower Power on Vimeo.

Organizatorem downhillowego weekendu w Zawoi jest Frower Power, partnerem odpowiadającym za przeprowadzenie zawodów Diverse Downhill Contest w ramach Pucharu Polski – Tomasz Gagat (i to na jego stronie: DownhillCup.eu szukajcie szczegółowych informacji w tym zakresie), a sponsorami: Polskie Koleje Linowe SA, Wójt Gminy Zawoja i
Nadleśnictwo Sucha. Patronat medialny sprawują natomiast DH-Zone.com i 43RIDE.com.