JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Już jutro, 10 września, centrum zabytkowej Norymbergii stanie się miejscem finału zawodów we freeride moutain bikingu – Red Bull District Ride. Do stolicy Frankonii przyjechali zawodnicy z całego świata, tylko po to by rywalizować na jednym z najbardziej spektakularnych torów zaprojektowanych w przestrzeni miejskiej. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo 10 września od 14:55 do 17:15 na RedBullDistrictRide.com.

Prace nad torem finału FMB World Tour trwały kilka dni, w ich efekcie mieszkańcy Norymbergi nie mogą uwierzyć własnym oczom: centrum ich miasta zamieniło się w najbardziej brawurowy tor w całej historii miejskiego freeridingu. Riderzy będą musieli wykazać się na tej niemal kilometrowej trasie wszechstronnością, ponieważ każdy sektor reprezentuje inną stronę mountainbikingu i stanowi spore wyzwanie. Zwłaszcza czekający na zawodników na samym starcie zeskok z ośmiometrowej ściany zamku Kaiserburg, który bez wątpienia będzie ulubionym miejscem publiczności.

Z pewnością zawody największych wrażeń dostarczą na miejscu, ale nawet ci, którzy akurat nie przebywają w Norymberdze, mogą znaleźć się w samym centrum akcji. Transmisję na żywo będzie można oglądać na DistrictRide.com.

Niestety w ostatniej chwili lista startowa uległa pewnym zmianomi riderzy tacy, jak Szymon Godziek, Antoine Bizet, czy Kelly McGarry musieli zrezygnować z udziału. Jednym z zawodników, którym udało się wskoczyć na listę jest Andrew Taylor, który dołączy do pozostałych riderów z USA Kyle’a Straita, Camerona McCaula oraz zeszłorocznego mistrza FMB World Tour Camerona Zinka.

Ostateczna lista uczestników: Brandon Semenuk (CAN), Cameron Zink (USA), Sam Pilgrim (UK), Cameron McCaul (USA), Andreu Lacondeguy (ESP), Darren Berrecloth (CAN), Greg Watts (USA), Yannick Granieri (FRA), Anthony Messere (CAN), Martin Söderström (SWE), Kurtis Sorge (CAN), Sam Reynolds (UK), Amir Kabbani (GER), Mitch Chubey (CAN), Thomas Genon (BEL), Niki Leitner (AUT), Kyle Strait (USA), Ramon Hunziker (SUI), Andrew Taylor (USA), Lance McDermott (UK), Simon Kirchmann (GER), Teo Gustavson (SWE), Casey Groves (CAN), Eric Lawrenuk (CAN).

Harmonogram zawodów Red Bull District Ride:
09.09.2011 – 09.00 – 18.00 treningi
10.09. 2011 – 15.00 – 17.00 FINAŁ