Znudziły Ci się przydomowe szlaki? Przekraczasz na nich prędkość światła, bo znasz już na nich każdy kamyk? Jesteś spragniony nowych wyzwań w nieznanym terenie? Jeśli tak, to znajdź śpiwór i karimatę, wrzuć do plecaka, wskocz na rower i kieruj się na Mieroszów. To właśnie tam, w sercu Gór Suchych odbędą się 4. czerwca pierwsze zawody z serii Enduro Wyrypa – EMTB Tropy

Okolice to nieco zapomniane, ale przez to tym bardziej kuszące – nie ma wielkich, komercyjnych ośrodków, ani dzikich tłumów na trasach. A te? Jest o czym mówić! Wygodne, choć strome podjazdy, zapomniane kręte single, wąskie trawersy nad krawędzią, ogromne rock gardeny, ciasne agrafki, no i oczywiście gwóźdź programu –  strome ścianki najeżone zdradliwymi korzeniami, luźnymi kamieniami i uskokami, żeby za łatwo nie było… Brzmi jak prawdziwe Enduro? Jeszcze nie, bo został najważniejszy punkt – wybór trasy. Na Tropach bowiem to TY sam układasz trasę. nie ogranicza Cię nic poza własną wyobraźnią, kondycją i umiejętnościami. Nie lubisz technicznych podjazdów – nie ma problemu, możesz poszukać jakiejś szutrówki. Preferujesz trasy pełne flow zamiast technicznej łupaniny – cały teren jest do Twojej dyspozycji. Panicznie boisz się, gdy robi się stromo, a ponadto trzeba pokonywać agrafki, uskoki i walczyć z luźną nawierzchnią? Cóż, tu akurat masz problem, bo w tych górach takiej trasy nie unikniesz!

Więc o co tu chodzi – świetną przygodę w doborowym towarzystwie. Aby wygrać należy odnaleźć Punkty Kontrolne rozmieszczone w terenie – ich lokalizacja zapewnia znalazcom odkrycie najciekawszych bądź najbardziej hardcore’owych miejscówek. Liczy się przejechanie naprawdę niezapomnianej trasy. Czas nie gra roli, chyba że ktoś zdobędzie tyle samo punktów co Ty, wtedy czynnikiem rozstrzygającym o wygranej jest lepszy czas. Oczywiście punktów nie będzie trzeba szukać w ciemno – wskazówki będą podane na starcie, zabawa gwarantowana.

 

Brzmi nieprawdopodobnie? Przekonaj się sam! Cała przygoda trwa dwa dni, każdego dnia będzie do pokonania ok. 50km przy przewyższeniu dochodzącym do 2000m (zakładając zdobycie wszystkich PK).

 

Podejmiesz wyzwanie?

 

 

Czas i miejsce:

4-5. czerwca 2011 – Mieroszów (20km na południe od Wałbrzycha) – Góry Suche

 

Więcej informacji na:

 

endurowyrypa.pl

http://emtb.pl/forumo/forum-42.html