JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Powszechnie wiadomo, że najlepsza alternatywą dla alkoholu, narkotyków i nudy, jest sport. Niestety, ale niektóre samorządy, od których zależy budowa obiektów sportowych, pod pojęciem „sport” rozumieją jedynie piłkę nożną. Dlatego też część młodzieży, która ma „niestandardowe” zainteresowania, nie ma możliwości przysłowiowego wyżycia się, nie mówiąc już o profesjonalnym uprawianiu Sportu. Właśnie dla tej grupy ludzi, której liczba z roku na rok się powiększa, należy stworzyć możliwość rozwoju swoich zainteresowań, by móc w przyszłości wyławiać z pośród nich talenty na miarę Mistrzów Olimpijskich.

BMX Racing jest sportem adrenalinowym, gdzie prędkość, skoki oraz rywalizacja ramię w ramię wywołuje wielkie emocje, przez co sprawdza się jako dobre zajęcie dla tzw. Trudnej młodzieży. Kraje Ameryki Południowej (Brazylia, Kolumbia, Argentyna) od lat borykające się z problemem przestępczości, postawiły na BMX Racing, co poskutkowało pozytywnym zmianą danych w tej niechlubnej statystyce.

Ranga zawodów: Puchar Polski BMX Racing

Miejsce zawodów: Tor BMX w Pruszczu Gdańskim przy ul. Tysiąclecia

Termin: 29 maj 2011

Tor: Długość toru wynosi 275 m, szerokość pierwszej prostej 5 m, po pierwszym wirażu 4,5 m, po drugim wirażu do końca 4 m.

Program zawodów:

08:00 odprawa służb organizacyjnych z delegatem tech. PZKol lub sędzią gł.
09:00 – 9:45 weryfikacja zawodników, wydawanie numerów startowych
09:15 otwarcie toru do treningu dla zawodników zweryfikowanych
10:00 odprawa techniczna (zawodnicy, trenerzy, organizatorzy, sędziowie)
10:15 – 11:15 obowiązkowy trening, trening non stop z bramką startową
11:30 oficjalne otwarcie zawodów
12:00 – 13:00 biegi indywidualne na czas
13:30 – 15:00 eliminacje ćwierć i półfinałów i finałów
15:30 uroczystość zakończenia zawodów i rozdanie nagród