JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Frower Power proudly presents… kalendarz zawodów Pucharu Skrzata Anno Domini 2011. Jako się rzekło, latoś skrzaty będą się ścigać aż cztery razy. Pierwszy raz staną w szranki 28 maja 2011r. w Krakowie na legendarnych już wężach Trupiego Lasu. Pechowcy będą się mogli odegrać już 10 lipca 2011r. na zapomnianej przez Boga Górze Kamieńsk w Bełchatowie. Trzeci raz rozdamy trofea 24 lipca 2011r. na Stożku (Wisła), w trakcie kulminacji organizowanego tamże obozu Totalbikes, którego uczestnicy – wyjątkowo dla tej edycji – bez względu na wiek będą mogli pościgać się ze skrzatami. Natomiast finalny bieg rozegramy Jak widać, objazdowy cyrk Pucharu Skrzata zaszczyci swoją obecnością każdy niemal zakątek Polski, odkrywając dla downhillu nowe miejsca, odkurzając stare i podtrzymując dobrą tradycję ścigania się w topowych lokalizacjach. Spodziewamy się zatem najazdu skrzatów i rekordowej frekwencji, liczonej w kilka dziesiątek i ustanawiającej kworum do wyłonienia spośród skrzatów największego kozaka.

Jako że w najnowszym wydaniu księgi lasu czynione są drobne korekty, już teraz informujemy i przypominamy, że, według najnowszych badań i typologii stworów leśnych, skrzaty liczą sobie nie więcej niż dwanaście wiosen i dzielą się na trzy kategorie: nie cytatych-nie pisatych (poniżej 7 roku życia), a w tej liczbie także dziewczynki bez względu na poziom erudycji, literujących i na palcach rachujących (poniżej 10 roku życia) oraz skrybów i rachmistrzów (poniżej 13 roku życia). Zwyczaj nakazuje wynagrodzić każdego śmiałka, który stanie na starcie i wraz z rowerem osiągnie linię mety, nie mniej dla trójki najlepszych z każdej kategorii w poszczególnych edycjach przewiduje się medale, a dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej po czterech edycjach tytułowy Puchar Skrzata. Mało tego, każdy skrzat, który weźmie udział w co najmniej dwóch edycjach otrzyma okolicznościowego jerseya, natomiast stuprocentową frekwencję docenimy pucharową customizacją kasku wzorowego skrzata.

Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie www.frowerpower.com, która już wkrótce zostanie na dobre uruchomiona, oraz na facebooku (http://www.facebook.com/FrowerPower). A póki co… Pam pa ram pam, skrzaty, przebudźcie się z zimowego snu, dosiądźcie rowerów i trenujcie!  

Ps.

Dodam, że zawody Pucharu Skrzata mają szansę zyskać wymiar międzynarodowy, a to dzięki koordynacji działań z ogranizatorem jego morawsko-słowackiego odpowiednika. Mało tego, nie trzeba czekać na przyjazd słowackich i czeskich skrzatów do Polski – można się z nimi zmierzyć już za niecały miesiąc w Kalnicy (Sk). Frower Power organizuje wyjazd dla skrzatów, którzy są zainteresowani startem w pierwszej z planowanych siedmiu edycji
Morawsko-Słowackiego Pucharu DH, w kategorii Nadzieja (dzieciaki od 12 do 14 roku życia) i Super Nadzieja (dzieciaki od 8 do 11 roku życia).

Więcej informacji, w tym relacje z ubiegłorocznych zawodów,

 znajdziecie na stronie www.moravskoslovenskydhcup.eu.

Natomiast spragnionych wspomnień z premierowej edycji Pucharu Skrzata odsyłamy po linku do kłębka:
https://43ride.com/event-raport/puchar-skrzata-trupi-las-2010-relacja/
http://www.g3riders.com/wycieczki_20101003skrzat.html