Miło nam poinformować, że w najbliższym sezonie w naszym rowerowym kalendarzu pojawi się nowy cykl zawodów four crossowych – Polish 4X Open.

Mała ilość zawodów four crossowych w Polsce oraz niska frekwencja na Pucharach Polski zainspirowały nas do stworzenia całkiem nowego cyklu zawodów. Wspólnie uznaliśmy, że potrzeba amatorskich imprez, w których zawodnicy będą mogli zdobywać umiejętności, nabywać doświadczenie, oraz doskonalić swoją technikę jazdy. Przede wszystkim jednak zależało nam na tym aby powstały zawody, w których udział będzie mógł wziąć KAŻDY chętny zawodnik. Oznacza to m.in., że aby startować w naszym cyklu nie trzeba będzie posiadać wyrobionej licencji kolarskiej! Otwarta forma, brak zbędnych wymagań – taki właśnie ma być cykl Polish 4X Open.

Seria Polish 4X Open ma przede wszystkim doprowadzić do wzrostu popularności four crossu w Polsce. Chcemy przyciągnąć jak najwięcej ludzi w różnym wieku w tym nie koniecznie tych dotychczas związanych z four crossem. Odpowiednia forma i ilość rozgrywanych wyścigów ma sprawić, aby zawody były przyjemne, obfitowały w dużą ilość wyścigów, a zawodnicy mieli szanse zmierzyć się z różnymi przeciwnikami.

Przejdźmy zatem do konkretów:
Cele cyklu:
– popularyzacja 4X,
– dużo ścigania się,
– łatwa dostępność zawodów,
– promocja four crossu wśród najmłodszych.
Podstawowe zasady:
– Podział na kategorię PRO i Amator,
– Brak wymaganej licencji!
– W przypadku odpowiedniej frekwencji podział zawodników na grupy wiekowe,
– zawody rozgrywane w następujący sposób: Każdy zawodnik jedzie trzy biegi eliminacyjne następnie zawodnicy z najwyższą ilością punktów (16, 32, 64 osoby – w zależności od frekwencji) awansują do rundy pucharowej,
– w przypadku niskiej ilości zawodników eliminacje rozgrywane są łącznie dla wszystkich, a następnie zawodnicy awansują do rundy pucharowej w swojej kategorii,
– wpisowe 10zł na każdą edycję,
– klasyfikacja drużyn (każdy może zgłosić na początku sezonu team składający się z 3 zawodników, po każdej edycji do klasyfikacji generalnej będą liczone 2 najlepsze wyniki).

Terminy i miejsca rozgrywania zawodów:
* 17.04.2011 – Chorzów
* 02 lub 08.05.2011 – Rybnik
* 19.06.2011 – Warszawa
* 31.07.2011 – Skierniewice
* 28.08.2011 – Olsztyn (Kieźliny)
* 4.09.2011 – Toruń(?)

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące cyklu. Proszę pisać na adres e-mail: info@4xopen.pl. Najczęściej zadawane pytania opublikujemy!
Zapraszamy również na naszą stronę internetową: 4XOpen.pl
Do zobaczenia na trasie!