DIRT CITY RIDE WAŁBRZYCH 2 czerwca 2012, Galeria Victoria

Już tylko kilka dni pozostał do zawodów Dirt City Ride, które zostaną rozegrane na parkingu przy wałbrzyskiej Galerii Victoria. Agencja Real Event przygotuje dla specjalistów od rowerowych lotów pokaźnej wielkości tor dirtowy z 300 ton ziemi – składał się będzie on z dropa i dwóch mega hop. Jego projekt powstał w głowie najlepszego krajowego dirt jumpera Szymona „Szamana” Godźka. Na imprezie spodziewamy się całej krajowej czołówki dirtu MTB, a być może także zawodników z zagranicy. Swój udział potwierdzili już:

1. Szymon „Szaman” Godziek

2. Bartek „Papież” Obukowicz

3. Marcin „Roteiro” Rot

4. Maciej Małas

5. Mateusz „Mesik” Kowalski

6. Mateusz „Mateo” Tyliński

7. Paweł „Turbo” Turno

8. Adam Glosowic

9. Szymon Miłosz

10. Bartosz „Gladiator” Pałka

11. Mateusz Dąbsk

12. Mateusz „Matt” Latacz

Tym rajderom, którzy mają opory przed lataniem z dropa służył będzie poradami podczas treningów sam mistrz, twórca toru, „Szaman”. Szybko się przekonacie, że dropa można pokonać łatwo, lekko i przyjemnie.

Zapraszamy wszystkich zakręconych rowerzystów, zarówno na rowerach MTB, jak i BMX. Przygotowaliśmy extra atrakcje dla każdego – zawody na dużym drewnianym pump tracku oraz rywalizację w skokach na wielką dmuchaną poduchę – Fly Bag. 

Pumptrack o długości 36 metrów powstaje specjalnie na tę imprezę. Dla najszybszego pumptrackera nagrodą będzie rama firmy Mutant Bikes ufundowaną przez dystrybutora – sklep internetowy rowerowy.com. Drugie i trzecie miejsce zostanie uhonorowane nagrodami od sklepu SKATESPORTS (www.skatesports.pl).

 Rowerowe skoki na pneumatyczną poduchę Fly Bag o rozmiarach 10x12m w konkurencji best trick odbędą się we współpracy z firmą Fly Bag (www.flybag.pl). Najlepsza rowerowa sztuczka zostanie nagrodzona smartfonem RBM One i starterem ufundowanym przez markę Red Bull MOBILE. Natomiast rama Mutant Bikes od rowerowy.com wpadnie w ręce tego kto wykręci jednorazowo największą ilość flipów. Z pewnością będzie można ujrzeć ładne rowerowe fikołki, kto wie, może ujrzymy triple flipa.

W wolnej chwili będziecie mogli zawiesić oko na znakomitych fotkach z zeszłorocznego cyklu Dirt Town Cup, którego kontynuacją jest Dirt City Ride.

 Muzycznie imprezę rozkręca Red Bull MOBILE – DJ Prescot zaprezentuje dużą dawkę najlepszych beatów. A  zawodnikom i wszystkim uczestnikom skrzydeł doda Red Bull.

Świetny komentarz zapewni znany tu i ówdzie zagadywacz „polish megafon” czyli MC Kleju ;-)

 

Pula nagród to w sumie ponad 7000 PLN, z czego 2000 PLN w gotówce.

Nagrody rzeczowe ufundowali sklep internetowy rowerowy.com, sklep SKATESPORTS (www.skatesports.pl) oraz Red Bull MOBILE.

Udział zawodach i we wszystkich atrakcjach jest całkowicie darmowy.

Program imprezy:

12.00 – start

12.00 – 15.00 – sesja treningowa

14.00 – Fly Bag Best Trick

15.00 – eliminacje

16.30 – pumptrack contest

18.00 – finał

Patronat nad imprezą objęły: freestyle.pl, 43ride.com, joy-ride.pl, dh-zone.com, andegrand.pl i szok.it.

Partnerzy – Fly Bag, Red Bull MOBILE, sklep SKATESPORTS, rowerowy.com.

Impreza odbywa się dzięki ogromnemu wsparciu Miasta Wałbrzych i Galerii Victoria.

Chcesz być na bieżąco? Kliknij „Lubię to” -> www.facebook.com/DirtCityRide

Organizator: Agencja Eventowa REAL EVENT – www.realevent.pl

kontakt: dirtcityride@realevent.pl