JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Beskidia Downhill 2-3 Czerwca Wisła

Patrząc  na kalendarz imprez downhillowych w Polsce można się mocno rozczarować! Zbliża się czerwiec – miesiąc pięknej pogody i wspaniałych warunków do jeżdżenia na rowerach.  Miesiąc, w którym większość uczniów ma już totalny luz w szkole, poza studentami, którzy wypijają zdecydowanie większą  ilość napoi energetycznych zakuwając do ostatnich egzaminów. Właśnie w tym czasie nasz polski kalendarz zjazdowy świeci pustką! Planowane na czerwiec zawody w Czarnej Górze oraz Wierchomli zostały przełożone na późniejsze terminy. Jednak nie musicie się smucić, stanęliśmy na wysokości zadania i bardzo miło nam poinformować,  że 2-3 czerwca rusza pierwsza edycja nowego cyklu zawodów downhillowych Beskidia Downhill 2012 tworzonego przez Tomka Gagata oraz Wiktora Zemanka. Beskidia to zawody przeznaczone zarówno dla amatorów/hobbystów jak i zawodników z licencją.

Beskidia  Downhill  2012 to łącznie 4 edycje, które odbędą się w Bike Parku na Stożku w Wiśle oraz Bike Parku Palenica w Ustroniu.

Co cechuje Beskidię?

 • Kategoria Pro dla zawodników z licencją oraz kategorie Hobby dla osób nieposiadających białej plakietki wydanej przez PZKol.
 • Nowatorska kategoria  “Mój Pierwszy raz” stworzona dla osób, które po raz pierwszy chcą wystartować w zawodach zjazdowych.
 • Piesza inspekcja trasy z jednym z czołowych polskich zawodników., który pokaże  Wam jak dobierać optymalną linię przejazdu i  pokonywać poszczególne odcinki trasy.
 • Klasyfikacja drużynowa (opis poniżej).
 • Pełen chill i dobra atmosfera.
 • Jako wynik pod uwagę brany będzie lepszy z dwóch przejazdów.
 • Każdy zawodnik, który wystartuje w pierwszej edycji na Stożku oraz drugiej edycji na Palenicy otrzyma: unikatową koszulkę firmy ADIDAS  z rowerowymi motywami Beskidia Downhill 2012, wlepy i napoje.
 • Każda edycja odbędzie się na innej trasie.
 • Pojawią się nowi sponsorzy w branży rowerowej na „Polskim podwórku” – wspiera nas marka ADIDAS oraz  ROCKSTAR Energy Drink –  napój energetyczny zza oceanu.

Warunki jakie należy spełnić aby wziąć udział w klasyfikacji drużynowej:

 1. Team musi się składać z 3 osób.
 2. Podczas zapisów każda z 3 osób musi podać identyczną nazwę teamu.
 3. Aby drużyna została sklasyfikowana musi wziąć udział we wszystkich edycjach Beskidia Downhill 2012.
 4. W przypadku braku jednego zawodnika na zawodach drużynie doliczane są karne 4 min.
 5. Klasyfikacja będzie rozstrzygana na podstawie sumy czasów z najlepszych przejazdów każdego zawodnika danej drużyny.

Jeżeli np. z jednego wyścigu zdobędziecie czasy: Zawodnik nr 1 wynik 02:05:15, Zawodnik nr 2 wynik 02:55:20, Zawodnik nr 3 wynik 02:30:60  to suma czasu z jednego wyścigu wynosi 7:50:95. Na koniec wygrywa drużyna, która uzyskała najniższą sumę czasów, stając się automatycznie najszybszą drużyną w  Beskidach.

 Trasa – Wisła 2-3.06.2012r.

Początek trasy przygotowanej na pierwsze ściganki Beskidii to trasa Pucharowa, która została lekko zmodyfikowana (ułatwiona). Następnie wypadamy na polany z pierwszego lasu jedziemy trasą tzw. Esem. Końcówka trasy to wpad w najprzyjemniejsze w Polsce bandy znajdujące się w Fun Parku na dolnych polanach.

 Regulamin – regulamin zawodów znajdziecie pod adresem – www.downhillcup.eu/regulaminbeskidia.doc

 

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia na zawody downhillowe dokonać można online poprzez formularz na:
http://www.race-timing.pl/organizacja_zawodow/zawody/lista/119/lista_zawodnikow.html

SZYKUJCIE ROWERY NA JEDYNE CZERWCOWE ZAWODY DH W POLSCE. SPOTYKAMY SIĘ 2-3 CZERWCA w WIŚLE NA STOŻKU!!

Kolejne edycje zawodów Beskidia Downhill 2012:

30.06  – 01.07.2012r.  Ustroń – Palenica

14.07  – 15.07.2012r.   Wisła – Stożek

04.08  – 05.08.2012r.   Finał  Ustroń – Palenica