Downhill Contest Wisła 28-29 kwiecień – Informacje techniczne

Pierwsze w tym sezonie zawody Downhill Contest zaliczane do  Pucharu Polski w zjeździe na rowerach już w najbliższy weekend 28-29 kwietnia 2012. Zapraszamy wszystkich na najciekawsze wydarzenie DH w Polsce. Jak co roku przystało zawody w Wiśle posiadają mocną międzynarodową obstawę. Swoją obecność na dzień dzisiejszy potwierdzili m.in:  Filip Polc, Martin Mikulenka, Martin Hanak.

Trasa:

Trasa została miejscami zmodyfikowana, powstały nowe bandy, uskoki, skocznie, a także nowa końcówka trasy.  Video obrazujące przebieg trasy http://vimeo.com/40829153  (nad końcówką trasy nadal pracujemy). Zdjęci z trasy znajdziecie na profilu FB zawodów : http://www.facebook.com/downhillcontest

Nowości:

Kategoria Masters została podzielona na dwie grupy:

Masters I  wiek 30-39 lat, Masters II  40 lat i więcej

Wprowadzona została nowa punktacja do klasyfikacji generalnej. Punkty uzyskuje  się zarówno w przejazdach eliminacyjnych jak i finałowych – punktacja wzorowana regulaminem Pucharu Świata.

Junior – w kategorii tej startować mogą zawodnicy zarówno z licencją Junior oraz Junior Młodszy.

Zapisy:

Do środy 25.04.2012 do godziny 24:00 trwają zapisy online na stronie www.downhillcup.eu  – zakładka zgłoszenia.

Wpisowe wynosi 50 zł.

Pamiętajcie ! Zapisy online pozwolą wyeliminować błędy w nazwiskach, klubach itp. powstałe w skutek zapisów podczas zawodów (formularze zgłoszeniowe często są mało czytelnie wypełniane przez zawodników), usprawnią działanie biura zawodów.

Sponsorem imprezy jest marka 661, Funn, WTB, sklep internetowy www.rowerowy.com a wsparcie energetyczne zapewnia Red Bull.