Jesień. To okres w którym rowerzyści górscy zapadają w długi, sześciomiesięczny „sen zimowy”. Przez ten czas, aż do wiosny, będziecie mogli wspominać miniony sportowy rok. Na zakończenie pełnego rywalizacji sezonu i podsumowanie tegorocznych zmagań fourcrossowych zapraszamy Was, zawodników i publiczność, na piąte i ostatnie zawody z cyklu Polish 4X Open do Kieźlin na tor 4XK. Tor w Kieźlinach k.Olsztyna to najbardziej zróżnicowany i najdłuższy tor rowerowy w północnej części naszego kraju. Stopień zaawansowania, szerokość toru umożliwiająca emocjonującą walkę zawodników oraz dbałość podczas prac nad jego wykonaniem czyni go jednym z najlepszych w kraju. Tor w ubiegłym, jak i w tym roku, przeszedł gruntowne przebudowy. Specjalnie dla zawodników usypaliśmy dwuosobową bandę w miejscu płaskiego zakrętu, dzięki której możliwe jest wyprzedzanie na tym odcinku toru, jak również zmodernizowaliśmy przeszkody na ostatniej, finałowej prostej naszego toru. Poprawiliśmy profilowane zakręty i znacznie je powiększyliśmy celem zróżnicowania torów przejazdu zawodników. W zeszłym roku działały już objazdy dla mniej wprawionych zawodników. Postanowiliśmy lekko je zmienić, by mniej doświadczeni rowerzyści mieli więcej szans na powrót do walki z szybszymi zawodnikami korzystającymi z dużych przeszkód. Dzięki Waszym opiniom, zwiększyliśmy odległości największych przeszkód oraz zmieniliśmy ich wybicia. Lecz to nie koniec zmian. Wszyscy chętni mogą ścigać się na czas na podniesionym pumptracku, oraz skakać na odnowionej nitce dirtowych hopek. Dla publiczności wyznaczyliśmy 2 strefy. Środkowa dająca możliwość oglądania całego wyścigu, od startu do mety. Górna strefa, czyli biuro zawodów, bramka startowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

Główne informacje:

Termin zawodów: 07.10.12r.
Miejsce: Tor 4X w Kieźlinach k.Olsztyna przy ul. Edyty Stein
Czas: (może ulec małej zmianie)
10:00 – 11:30 – Trening
11:30 – 13:30 – Kwalifikacje
13:30 – 14:00 – Czasówki na pumptracku
14:00 – 16:00 – Finały
Wpisowe zawodników: 10zł

Pozostałe informacje:

Położenie toru:
Tor znajduje się w Kieźlinach k. Olsztyna przy ulicy Edyty Stein – mapka zumi.pl

Opis dojazdu:
kliknij tutaj

Nawigując GPS:
Używając nawigacji GPS, należy kierować się na miejscowość Kieźliny, całą ulicę Edyty Stein lub wprowadzić współrzędne geograficzne: 53.826848°N, 20.520319°E (53°49’36”N, 20°31’13”E)

O torze 4X w Kieźlinach:
Zdjęcia toru: 4xk.pl/galeria
Filmy: facebook.com #1, facebook.com #2
Fanpage: facebook.com/4XKiezliny

Nocleg:
w centrum Olsztyna:
hotelwysokabrama.olsztyn.pl
ssmolsztyn.pl
hotelewam.pl (trzeba dzwonić)
przy dworcu głównym w Olsztynie:
gromada.pl
Wpisowe: 10zł

Zgłoszenia w wydarzeniu na facebook’u: facebook.com

Bardzo prosimy o wcześniejsze wyrażenie chęci udziału w zawodach! To znacznie usprawni pracę biura zawodów i pozwoli nam z wyprzedzeniem oszacować liczbę zawodników.

Ważne Dokumenty:
Regulamin będzie dostępny w biurze zawodów, a udział w zawodach będzie jednoznaczny z jego zaakceptowaniem.
Zgoda opiekuna (dostępna również w biurze zawodów): 4xopen.pl
ZAWODNICY NIEPEŁNOLETNI MUSZĄ POSIADAĆ PODPISANĄ ZGODĘ PRAWNEGO OPIEKUNA!
Facebook fanpage: facebook.com/4xopen / facebook.com/4xkiezliny
Strona internetowa: 4xopen.pl