Szczawno-Zdrój to miejsce, które każdy four crossowiec powinien w życiu odwiedzić. Doskonała trasa w malowniczym otoczeniu sprawia, że chyba każdy, kto do Szczawna zawita będzie chciał tam powrócić. Niestety tym razem do grona takich zawodników dołączyło tylko kilka osób, bo na przyjazd na Słoneczną Polanę zdecydowało się niewielu gości.  Dlaczego?  Tego się pewnie nie dowiemy. Na szczęście lokalni zawodnicy nie zawiedli i razem z przyjezdnymi stworzyli grupę 18 startujących. Do tego pojawiły się jeszcze dwie dzielne panie i tym samym można stwierdzić, że obecność kobiet na zawodach four cross i bmxracing staje się w Polsce standardem.

Wyścigi obfitowały w wyrównane pojedynki i po 23 starciach poznaliśmy zwycięzców rywalizacji. W finale znalazła się trójka reprezentantów klubu MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój – Mariusz Jarek, Gustaw Dądela, Robert Kulesza oraz gość zza południowej granicy Robert Matousek. Naprawdę trudno było wskazać faworyta tej rywalizacji. W tym wyścigu najlepszy okazał się jednak Robert Kulesza. Za nim linie mety mijali kolejno Gustaw, Robert Matousek i Mariusz. Mały finał wygrał Tytus Dądela.

Po finale odbył się jeszcze wyścig Juniorów. Tutaj najlepszy okazał się Patryk Zawadzki, ex aequo finiszowali Marek Trusiewicz i Paweł Kopyść, a czwarty był Bogdan Kojder. Na 5 miejscu sklasyfikowany został młody zawodnik z łodzi Mikołaj Konczarek. Panie rozegrały swoją rywalizację w trzech wyścigach. We wszystkich trzech wyścigach Dominika Wałach z Rybnika wygrała z Patrycją Łatą z Poznania, ale w każdym z wyścigów panie wymieniały się miejscami.Wszystkie trzy kategorie zostały oczywiście obdarowane voucherami od Airbike’a, a w losowaniu rozdaliśmy opony od MaxxOponyRowerowe.pl.

Zawody na Słonecznej polanie były pierwszymi od dawna zawodami, na których nie trzeba było mieć licencji. Dziwi, więc fakt, że tak niewiele osób zdecydowało się na przyjazd. Mamy nadzieje, że następnym razem będzie lepiej, bo Szczawno-Zdrój to miejsce, do którego na pewno będziemy chcieli powrócić! Pamiętajcie, że już za tydzień ostatnia w tym roku edycja w Kieźlinach.

Wyniki: http://4xopen.pl/docs2012/szczawno-zdroj-wyniki.pdf