Kiedy rok temu zapowiedzieliśmy imprezę enduro w Mieroszowie, większość riderów chwyciło za mapy, by sprawdzić gdzie jest to tajemnicze miejsce. Miasto i gmina nie były dotychczas znane pasjonatom MTB.

Jednak to, co skrywają okolice Mieroszowa spowodowało, że zeszłoroczna impreza wypaliła na całego. Wszystko co czekało w terenie na startujących, zaskoczyło nawet najbardziej wymagających riderów. Sukces zagwarantowały zarówno pogoda, serwując pełną gamę od palącego słońca po ścianę deszczu, jak i szlaki Gór Suchych. Trasy wokół Mieroszowa na prawdę zapadają w pamięć i bez obaw można pokusić się o stwierdzenie, że są wyjątkowe. I nie chodzi, tu o jakieś wybitnie hardcorowe i karkołomne zjazdy, choć nie da się ukryć że jedną z tutejszych specjalności są strome ścianki. Góry Suche szczycą się wyjątkowo malowniczymi trasami, zakręconymi i długimi singlami biegnącymi po graniach, z których roztaczają się piękne widoki. Trasy zawierające w sobie esencję MTB, daleką od nudnych szutrów, kamienistych rąbanek i tym podobnych.

Dlatego też, Mieroszowskie szlaki są idealne do szeroko rozumianej rowerowej turystyki górskiej, o smaku czystej enduro-przygody. Jeśli pragnie się uciec gdzieś z dala od kurortów przepełnionych dziesiątkami turystów, jeśli szuka się niezjeżdżonych tras, goni się za nowością, to Mieroszów jest strzałem w dziesiątkę.

To wszystko skłoniło też nas, aby w sezonie 2012 wrócić na ścieżki Gór Suchych i to dwukrotnie. Pierwszy raz w tym roku śmigaliśmy po nich podczas majowego Zlotu EMTB.pl, a teraz zapraszamy Was gorąco na imprezę JoyRide EMTB Enduro w dniu 21 lipca. Imprezę w niecodziennym wydaniu, najwyższej próby.

UWAGA! Sensacja-rewelacja!

Dla wciąż niezdecydowanych przygotowaliśmy niespodziankę w rajdowym stylu WRC- miejski prolog. Przed wyjazdem w prawdziwy teren przygotowaliśmy miejski OS w stylu DownTwon. Odcinek krótki ale na pewno ciekawy i zupełnie inny niż typowe terenowe OS-y. Podczas lipcowego weekendu w Mieroszowie będzie się działo- oprócz naszych sobotnich zawodów, Gmina Mieroszów przygotowała niedziele pełną atrakcji, nie tylko tych rowerowych.

Rozkład jazdy:
EMTB zaczyna w sobotę:
8:00 otwieramy biuro zawodów.
9:00 Start Prologu na ulicach Mieroszowa
10:00 startujemy na trasę.

Zamknięcie trasy przewidujemy na godzinę 17:00, a wyniki wraz z dekoracją i losowaniem nagród na 18:00. Zaraz po oficjalnym zakończeniu odbędzie się afterparty. Nie zabraknie muzyki i ogniska. Niedziela należy już do Gminy Mieroszów. Więcej informacji na emtb.pl i mieroszow.pl

Zakwaterowanie:

O noclegi nie musicie się martwić, ponieważ mamy do dyspozycji całą halę sportową. Każdy za drobną opłatą, będzie mógł wyspać się na miękkim materacu i zaznać ciepłej kąpieli. Nocleg będzie dostępny już od piątku. Cena noclegu za dwie noce to 30 zł.

Wpisowe i zapisy:

Wpisowe przy wpłacie na konto wynosi 50zł – dane do przelewu znajdują się w regulaminie zawodów.

ZAPISY: emtb.pl/zapisy

REGULAMIN: emtb.pl/regulamin

Wszystkie newsy dotyczące zawodó w znajdziecie na emtb.pl oraz na naszym facebook facebook.com/emtbpl

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, że Mieroszów to jedno z najciekawszych miejsc do uprawnia rowerowego Enduro, na zachętę prezentujemy galerie zdjęć z Mieroszowa.

Galeria 1: facebook.com

Galeria 2: southbike.pl

Organizatorzy

EMTB.pl
Gmina Mieroszów

Partnerzy:

JoyRide

Patroni medialni:

JoyRide, BikeBoard, 43ride, MTBNews, DH-zone

Sponsorzy:

F100, Turner, Pogobikes, 4mtbshop, HiBike, GodLikeBike,