Do pierwszych w tym roku zawodów na BikeParku Lublin zostało już niewiele, a my dopinamy już wszystko na ostatni guzik. W ostatnich tygodniach prowadziliśmy szeroko zakrojone prace zawiązane z przygotowaniem lubelskiego obiektu. „Pod szpadel” (a raczej „pod łychę”) poszedł proline na torze BMX Racing, teraz pierwsza hopa przeistoczyła się w długi stół z nieco łagodniejszym wybiciem. Kilka elementów na torze slopestyle też przeszło wiosenny lifting. By nie dopuścić do sytuacji z zeszłego roku, na dirt wjeżdżają drewniane wybicia, pozwoli nam się w pewnym stopniu uniezależnić od kaprysów pogody podczas zawodów. Pumptrack również jest gotowy znieść najbardziej dynamiczne duszenie roweru!

Nad wszystkimi pracami czuwają chłopaki z Lubelskiej Sceny Dirtowej,  pewnie niektórzy z Was znają jakość spotów utrzymywanych przez chłopaków, więc cytując klasyka: „Nie ma lipy!”. Po pierwszych testach wybicia noszą jak oszalałe!

Jak wiadomo już gdzie, to wypadałoby powiedzieć o co będzie toczyć się konkurencja. Udało nam się jeszcze bardziej wyśrubować pulę nagród, która łącznie wyniesie aż 4000 Euro, z czego 1000E w gotówce!

Gwoździem programu będzie finał Slopestyle, który organizujemy w sobotę po zmroku, w trakcie tej konkurecji, powoli rozkręcać będziemy także afterparty (na terenie bikeparku), abyście od razu po zakończeniu mogli przenieść się na dobrą imprezę pod namiotami Perły!

Podczas afteru zagrają CUBE oraz zaproszeni DJ’e, szykuje się pysznie!

Tradycyjnie już, jest możliwość rozbicia namiotu na terenie bikeparku całkowicie za darmo, teren jest ogrodzony i strzeżony przez ochronę.

Już w środę przed zawodami, przylatuje do Polski Patrick Laughlin a.k.a „Big Daddy” wraz z managerem teamu SE Bikes – Toddem Lyonsem, a w czwartek, wypatrujcie go na lubelskich ulicach, bo zapowiedział, że ma ochotę pomścić nieco na naszych streetowych miejscówkach, więc nie zapomnijcie naładować baterii w swoich video-rejestratorach, bo gwarantujemy, że do nakręcenia będzie sporo grubych akcji. Oczywiście, Big Daddiego i Todda będziecie mogli spotkać na bikeparku, podczas całego czasu trwania imprezy.

 Jedyną modyfikacją jaką wprowadziliśmy w tym roku, jest symboliczna opłata startowa dla wszystkich zawodników w wysokości 25 zł. Jest to opłata jednorazowa i obejmuje start we wszystkich konkurencjach w trakcie zawodów.

Nie pozostaje nam nic innego, jak serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych, bo szykuje się najbardziej ekstremalna impreza w Lublinie w tym roku, która każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń i wspomnień, których nie odbierze wam nawet komornik!

PROGRAM ZAWODÓW

29.06 Piątek

ñ 16.00 Treningi

ñ 17.00 Testy sprzętu SE Bikes

30.06 Sobota

ñ 12.00 Oficjalne otwarcie przez Prezydenta Miasta Lublina oraz Prezesa OZKoL,

ñ 12.20 Wyścigi przełajowe XC

ñ 14.30 Pumptrack Conquest
Zawody na torze pumptrack dla wszystkich połączone z prezentacją oraz testami sprzętu Se Bikes

ñ 15.00 Oficjalne treningi 1# Puchar Polski Bmx Racing

ñ 15.30 Eliminacje Bmx Racing

ñ 16.00 Finał 1# Pucharu Polski Bmx Racing

ñ 16.30 wręczenie nagród

ñ 17.00 eliminacje Dirt

ñ 18.00 finał Dirt

ñ 19.00 treningi slopestyle

ñ 20.00 Eliminacje slopetyle

ñ 21.00 Koncert zespołu CUBE

ñ 22.00 finał slopestyle (przy sztucznym oświetleniu)

ñ 22.30 start Bikepark AfterParty

Sponsorzy: Metrobikes.pl, Browary Lubelskie Perła S.A, SE Bikes, DC Shoes, Samsung Telecom, Proletaryat BMX.

Patroni medialni: Alejazda.co, TVP Lublin, Ex-sports.info, Dziennik Wschodni, 43RIDE, Freestyle.pl, Andegrand.pl, Loked BMX Magazine, Joy-ride.pl, Bunnyhop, eMedia, radio Eska, Dh-zone.com.

Aby być na bieżąco śledźcie nas na facebooku → www.fb.com/lublinsupersession lub zaglądajcie na naszą oficjalną strone www.lublinsupersession.pl