W minioną sobotę odbył się ostatni, finałowy etap projektu TOP RIDER. Po trzech miesiącach zmagań na własnych, wybranych spotach i walki o punkty poprzez przesyłanie filmów z wybranymi sztuczkami nadszedł czas na rozstrzygającą rozgrywkę, która wyłoniła dwóch najlepszych zawodników MTB oraz BMX, którzy zgarnęli kontrakty sponsoringowe o wartości 2x 8 000 PLN.
Do boju o kontrakty stanęło ponad 80. zawodników, przez trzy miesiące zawodnicy nadesłali do nas ponad 190. filmów z trikami, które były punktowane zgodnie z zasadami programu TOP RIDER. Po trzech etapach można było rozpocząć spekulacje, pojawili się faworyci ale nic do końca nie było przesądzone.
23.06 spotkaliśmy się na terenie BURN Dirtparku, żeby wyłonić finałową dwójkę najlepszych.
Mimo „pięknej” pogody, powodującej nie do końca pożądaną saunę na BURN Dirtpatku, moje obawy o frekwencję były bezpodstawne, zjawiła się czołówka zawodników z rankingu TOP RIDER, a lokalni fani Piotrka Krajewskiego i naszego BURN Dirtparkowego przedstawiciela Oskara Macuka udowodnili, że doping to najlepszy bodziec mobilizacyjny dla zawodników! Po kilku donośnych salwach okrzyków Oskar wykręcił rewelacyjny przejazd robiąc ogromne 360 nose na pierwszej, 36 x-up na drugiej i backflip x-up na trzeciej hopce.
Na szczególną uwagę zasługuje również przejazd Patryka „Dymka” Teula, który w niepunktowanym czwartym przejeździe wykręcił frontflip, backflip kończąc 360 old no hand na trzeciej!
Wiele osób próbowało obstawić, kto zgranie kontrakt o wartości 8 000 PLN, typów było wiele, ale najczęściej przewijały się dwa nazwiska… O 16 odbyły się finały, poziom jaki zobaczyliśmy, można powiedzieć, ze przerósł nasze oczekiwania! Frontflip, tailwhip do bara, 36 tailwhip, double tailwhip! To tylko niektóre z wyczynów jakie można było podziwiać podczas finału. Możemy zgodnie powiedzieć, że projekt odhaczył postawiony cel – podnieść poziom sceny dirtowej w Polsce.
Po finałach nadszedł czas na ogłoszenie wyników, nie było tutaj niespodzianki, ponieważ w kategorii MTB pierwszą nagrodę zgarnął Piotrek „Kraja” Krajewski a w kategorii BMX Marcin „Oskier” Oskiera.
Faworci potwierdzili swoją świetną dyspozycję i zgarnęli kontrakty sponsoringowe o wartości 8000PLN. Z naszej strony serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zjawili się na BURN Dirtparku, żeby podziwiać zmagania najlepszych, oraz wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w projekcie. To nie jest nasze ostatnie słowo, więc śledźcie nasz profil i oczekujcie kolejnych nowości!
Sponsorzy projektu:
BURN Energy Drink. adidas Originals, POC, AVE BMX, G-Shock, Dirt it More, Dakine, Dirtshop, Jamaj Events.”