PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Stowarzyszenie Rowereko serdecznie zaprasza, nie tylko rowerzystów, na Międzynarodowy Przegląd Amatorskich Filmów Rowerowych – edycja zimowa, który odbędzie się w styczniu, lutym i marcu 2012 w 7miu ośrodkach miejskich.

Program edycji zimowej obejmuje dwie 2,5 godz. projekcje.

Dokładny plan przebiegu przeglądu umieszczony jest na stronie http://rowereko.pl/kino.html 

Edycja zimowa ma zachęcić do nieodstawiania roweru w trudnych warunkach atmosferycznych, zachęcać do zabawy rowerem na śniegu.

Zaprezentujemy kilka przeróbek umożliwiających „inne wykorzystanie” roweru na stoku Ski-Bike, Snow-Bike (zamontowane narty zamiast kół) oraz K-trak (dodatkowo gąsienica zamiast tylnego koła) oraz nietuzinkowe zimowe rozwiązanie dla zwolenników BMX i snowparków.

Filmy wyświetlane w ramach tej edycji przeglądu to różnorodne produkcje z całego świata. Bedziemy towarzyszyć Fatbikerom z Alaski w przemierzaniu jej bezludnych i mroźnych przestrzeni, aby dotrzeć wprost do stóp lodowców. Obejrzymy 24godzinne wyprawy długodystansowe w głęboką północ Skandynawii, pejzaże Gór Skalistych (Wyoming, Idaho) pokrytych śniegiem, zamarznięte Kanadyjskie rzeki, po których zdążają niestrudzeni bikerzy wyposażeni w oponki z kolcami.

Jednym słowem zawitamy w wizytą wszędzie tam gdzie zima trzyma najdłużej, a warunki wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu rowerowego.

Obejrzymy filmy ze szkoły nauki jazdy downhill Alessio Toninelliego na zaśnieżonych trasach zjazdowych w Grecji (śnieg w Grecji to zdecydowanie rzadkość!).

W międzyczasie emocjoujących zjazdów australijski podróżnik objeżdżający kulę ziemską pokaże nam jak zrobić własnoręcznie kolcowane opony zimowe za parę groszy – ze starej wytartej letniej opony mtb.

Stara opona rowerowa na wysypisku rozkłada się ponad 80 lat. Poza ekonomicznym – warto zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt tej sytuacji.

Na zakończenie obydwu projekcji zaplanowano blok filmowy SkiBike/Ktrak ukazujący jeszcze mało popularne w Polsce nowinki techniczne z nartami w miejscu kółek – w akcji na stoku (i nie tylko).

W trakcie przegladu zbieramy podpisy pod inicjatywami lokalnymi:

– Kompleks Tras Zjazdowych DH – góra Telegraf Kielce,

– Przywrócenie zlikwidowanych i przedłużenie istniejących szlaków rowerowych w Bieszczadach (granice BdPN)

Zachęcamy wszystkich do przyjazdu do kina na rowerze, wystarczy zabrać własny zameczek :)

 

Przyjazd zimową porą do kina rowerem dodatkowo spotęguje śnieżne wrażenia na ekranie.

 

WSTĘP całkowicie bezpłatny !