Od 1 lutego na oficjalnej stronie zawodów Red Bull Zjazd na Krechę ruszają zapisy do masowego zjazdu miłośników białego szaleństwa. Wszyscy zainteresowani udziałem będą mogli zgłosić chęć uczestnictwa w jednym z trzech przystanków eliminacyjnych. W tym roku szans na wystartowanie jest trzy razy więcej: do tradycyjnej sesji w Zakopanem na Polanie Szymoszkowej, dodatkowo rozegraną zostaną kwalifikacje w Krynicy-Zdrój i Szczyrku. 300 najlepszych zawodników weźmie udział w finałowym zjeździe, który rozegrany zostanie 26 lutego po słowackiej stronie Tatr – w Tatrzańskiej Łomnicy.

Wszyscy, którzy cenią sobie szybką jazdę na nartach bądź snowboardzie, lubią rywalizację i adrenalinę powinni spróbować swoich sił w Red Bull Zjazd na Krechę – legendarnym wyścigu, którego kolejna edycja wystartuje już za kilka tygodni!

Narciarze i snowboardziści myślący o zwycięstwie powinni pokonać zeszłorocznego triumfatora Michała Kłusaka, który trasę finałowego zjazdu w Tatrzańskiej Łomnicy pokonał w 2 minuty i 57 sekund. Z dniem 1 lutego na oficjalnej stronie zawodów RedBullZjazdNaKreche.pl będzie można za pośrednictwem formularza zgłosić się do jednego z trzech przystanków eliminacyjnych. Udział można wziąć tylko w jednych eliminacjach. Od dziś na internetowych stronach rywalizacji dostępny jest także oficjalny regulamin Red Bull Zjazd na Krechę 2012.

Jak radzi tegoroczny obrońca tytułu – najlepszą techniką na zwycięstwo jest ”dobry czas w kwalifikacjach, który decyduje o pozycji na starcie finałów. W wyścigu finałowym najistotniejszy jest start! Jeżeli wystartujesz jako pierwszy masz do wykorzystania całą trasę i możesz pojechać najlepszą możliwą linią” podpowiada Michał Kłusak.

W Red Bull Zjazd na Krechę każdy reprezentuje swój własny styl, jednak technika jazdy u wszystkich jest jednakowa – zjazd z jak najmniejszą ilością skrętów, czyli na tak zwaną „krechę”. Jednak zanim najlepsi z najlepszych staną na linii startu, wezmą udział w jednym z trzech przystanków eliminacyjnych. Ich zwycięzcy zostaną ustawieni w pierwszych rzędach linii startowej w Tatrzańskiej Łomnicy.

Aby wziąć udział w zawodach wystarczy mieć ukończone 16 lat i nie bać się szybko jeździć na nartach lub desce. Każdy chętny powinien z dniem 1 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy, wnieść opłatę wpisową, a następnie spróbować swoich sił w jednej z sesji kwalifikacyjnej.

ELIMINACJE:
• 12 lutego – Krynica – Zdrój, Słotwiny
• 19 lutego – Szczyrk, Juliany
• 25 lutego – Zakopane, Polana Szymoszkowa
FINAŁ:
• 26 lutego – Tatrzańska Łomnica

****

Zawody Red Bull Zjazd na Krechę są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać wymagającą trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka.